Kullanıcı Filtresi UYARI : +18 ICERIK sorunu

Merhaba Kolay Gelsin.

Chrome ve diğer tarayıcılarda şu hatayı alıyorum ;

Örnek: Google da "ünisex güneş gözlükleri" diye aratıyorum ve gittigidiyor sitesine girdiğimde alttaki hata karşıma çıkıyor.

" UYARI : +18 ICERIK Bu site yetişkinlere yönelik içerik barındırmaktadır. Siteye giriş yapabilmek mobil doğrulama yapmanız gerekiyor. Cep telefonunuz aracılığıyla doğrulama anahtarı alabilirsiniz. Günlük Anahtar (9.99 TL) Haftalık Anahtar (19.99 TL)

Link: http://186247e03ca0579e97182bc24d793dd3.com/index.php?hash=3fe8ce4e60c5a5f561572ea8752b79a8

Sitenizde belirttiğiniz adımları alenen uyguladım ama bir sonuç alamadım.Başka bir modem ile bağlanınca yine aynı hatayı aldım. İşin ilginç yanı ; Ben cat5 kablo ile bağlanıyorum hata alıyorum , kardeşim kablosuz bağlanıyor hiç bir hata almıyor. Laptopu kablo ile bağladığımızda aynı hatayı aldık. Kablo ile hata alınıyor kablosuz alınmamakta .Format , modem değişim ve Erişim Yönetimi adımlarından hiç bir sonuç alamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler.

selcukkrhn selcukkrhn (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bir kaç şeyi kontrol etmenizi istiyorum:

    Hata aldığınız bilgisayarda:

    • DNS otomatik mi yoksa el ile mi girilmiş?
    • ADSL modemin yönetim sayfasında DNS olarak ne görünüyor?
    • Kablo ile hata alan kablosuz sorun yaşamayan bilgisayarda kablosuz ağ için ayrı DNS girilmiş olabilir mi?
    • Denediğiniz her iki adsl modemin  markası / modeli nedir? Zyxe

    Sorunun yine modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum, denediğiniz diğer modem de eski bir modem mi?

    UYARI : +18 ICERIK  uyarısı alan kullanıcılar cep telefonu, tablet gibi cihazlardan da bu hatayı alıyorlar.

    Bunun anlamı sorunun bilgisayar veya yazılım kaynaklı olmadığı yönlendirici kaynaklı olduğudur.  Yani adsl modeminiz, UYARI : +18 ICERIK uyarısı alınan internet ağının yönlendiricisi, sizi farklı bir içeriğe yönlendiriyor demektir.

    Bu sebepten sorunu bilgisayarda aramak anlamsız.

    TP-LINK marka modemlerdeki güvenlik açığından nasıl korunurum? çözümünde anlatıldığı gibi bazı adsl modemlerde CSRF denilen güvenlik açığı var.  Burada etkilenen sadece TPLINK marka modemler değil. Adsl modem üzerinde çalışan yazılım, firmware burada sorunun kaynağı.

    Yani sizin modem farklı bir marka olabilir ama CSRF açığından etkilenebilirsiniz. Bunun için adsl modemin üretici sitesini kontrol etmelisiniz.

    Bizlerin son dönemde karşılaştığı rtüm benzer senaryoların altında adsl modemdeki güvenlik açığı çıktı.

    "Kablolu bağlanınca sorun yaşanıyor kablosuz bağlanınca sorun çözülüyor" demişsiniz buna sebep şu olabilir:  Kablosuz ağ özelliklerine el ile DNS girilmiştir ve bu sebepten kablosuz ile sorun yaşamıyorsunuzdur.

    Müsadenizle aklıma gelen bir hikayeyi anlatayım:

    Olay gerçektir ve 1983 senesinde geçmektedir.

    "Adamın biri son model bir Porche otomobil alır.

    Porche sahibi kahramanımız her akşam ailesi ile şehir merkezine inip dondurma yemektedir.

    Bir süre sonra otomobilinde bir sorunu fark eder. Otomobil kakaolu dondurma aldıklarında otomobil çalışmamaktadır. Fakat eğer aldıkları dondurma vanilyalı ise otomobilde herhangi bir sorun olmamaktadır.

    Derhal Porche merkezine mektup yazar ve durumu izah eder:

    - Her akşam sehir merkezine ailemle birlikte iniyorum . Otomobili park edip dondurmacıya gidiyoruz.  Eğer o akşam vanilyalı dondurma alırsak otomobilde bir sorun olmuyor ve çalışıyor fakat kakaolu alırsak otomobil çalışmıyor. Bunu bir kaç kez denedim. Lütfen yardım edin

    Bunun üzerine Porche derhal iki mühendisini görevlendiriyor. Adam ve mühendisler iki akşam üst üste dondurmacıya gidiyorlar ve sorunun adamın anlattığı ile aynı olduğunu görüyorlar:  Araba vanilyalı dondurma alındığında çalışıyor, kakaolu alınırsa çalışmıyor.

    Mühendis ilk başlarda şaşırıyor. Fakat sonra şunu fark ediyor. Vanilyalı dondurma en çok satılan dondurma, bu sebepten vanilyalı dondurma bölümünde her akşam kuyruk oluyor ve bekleme süresi kakaolu dondurma sırasının neredeyse iki katı. Mühendis durumu çözüyor: Yeni model Porsche arabalarda kullanılan sogutma sistemi, araç durdurulduktan hemen sonra devreye giriyor ve motor belirli bir ısıya düşene kadar motoru kilitliyor.

    Bu hikayeyi severim. Sorunları çözmek için kullanılan bakış açsı çok önemlidir.

    Sizin konunuza geri dönersem ben modeminizde sorun olduğunu düşünüyorum.  Lütfen üretici sitesinden yazılım güncellemesi var mı yok mu kontrol edin.

    Ayrıca bilgisayarınızda DNS sunucuyu değiştirin, DNS ön belleğini temizleyin ve tarayıcıyı sıfırlayın.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

       İlginiz için teşekkür ederim;
      Dns adresi hem otomatik olarak hemde manuel olarak girildi.

      Kablosuz sorun yaşamayan bilgisayarda DNS ayarları hem otomatik hemde manuel girildi.

      Modem Markaları ; TPLink tdw8901g ve Airties RT-212

      Yaklaşık 40 gün evde değildim ve bilgisayarımda herhangi bir problem yoktu geldiğimde bu problem ile karşılaştım uzun bir süre uğraştım yapamadım.Combofix ve Malwarebytes programları ile tarama yaptım bir sonuç alamayınca son çare format attım yine aynı hatayı aldım.

      Hikaye güzelmiş paylaşım için teşekkürler.

      selcukkrhn selcukkrhn (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • TPLink tdw8901g modeminizde bahsettiğim güvenlik açığı var. Airties RT-212 firmware'i hakkında bilgim yok. Airties RT-212 modeminizi bağlayın. Onun üzerinden internete erişin. Bu işlemi yaptığınızda önce bilgisayarlardaki DNS önbelleğini, sonrada tarayıcı verilerini temizleyin. Güvenlik yazılımları size fayda sağlamaz çünkü bilgisayara bulaşan bir şey yok. Sadece yönlendiriliyorsunuz. cemkara 9 yıl önce

      TP LİNK GÜVENLİK AÇIĞINI KAPATARAK SORUN ÇÖZÜLÜYOR

      Aşağıda sorunun nasıl çözüldüğü anlatımıştır ( alıntıdır sorunu çözen arkadaşa teşekkürler)

      Modeminize ait Uzaktan WAN erişim özelliği aktif kalması durumunda servis sağlayıcınız tarafında modeminize atanan WAN ip adresinden modem arayüzünde dışarıdan erişim sağlanabilir. Bunun dışında DNS saldırısı da alabilirsiniz. Uzaktan Wan Erişim ayarını kapatmak için modem arayüzündenErişim Yönetimi > ACL sayfasından ACL ‘yi Etkinduruma getiriniz. ACL kural dizini 1’i Etkin duruma getiriniz. Uygulama “ALL” veya “Hepsi” seçiniz ve Ara yüz’ü LAN olarak seçiniz ve ayarlarını bu şekilde kaydediniz. Böylece cihaz arayüzüne erişimler sadece LAN olacak yapılandırmış olursunuz.

      Bunların dışında modeminizin internet bağlantısını 3. Sahıslar ile paylaşıyorsanız modem arayüz kullanıcı bilgilerini değiştirmenizi tavsiye ederiz.

       Resimli anlatım için bulinke tıklayıp ikinci bölüm deki resimdeki gibi ayarlarınızı değiştirirseniz sorun çözülüyor (Access Management – ACL)

      http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=308

      yenimilas yenimilas (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Androidlerde Device Management adında bir uygulamadan kaynaklanıyor. Sozkonusu uygulama Android.RISKWARE.Gedma.a adlı bir virüs barindiyor. Clean Master uygulamasını yükleyerek bu virusu temizleyebilirsiniz.

        fikocan fikocan (1)