Kullanılabilir ram bellek miktarı sorununu çözemiyorum

Bilgisayar geldiğinde 4gb rami vardı.Bende 8gb ram taktım.biostan 12 gb ram olarak görünüyor ama.denetim masasında sistemlerde 11.9 kullanılabilir ram yazıyor.bu sorunu nasıl çözerim.Ram tek slot yani bilgisayarın önceden var olan rami cıkmıyor ve Biosda ram ile ilgili bir menü bulamadım. bunuda belirteyim.

İşletim Sistemi : Windows 10 x64

Bilgisayar : Asus K55LB-XO108D

Ram : Kingston  KVR16LS11/8

Bios Sürümü : Güncel

acaba Ram de falan mı sorun var.internette video var adam update etmişti aynı ram ile ve direkt 12 gb yazıyordu.bu sorunu nasıl çözeyi.yeni windows 10 yüklesem olur mu

kullanici573619 kullanici573619 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    temmuz temmuz (12505)