Kullanilabilir ram miktari sorunu

Windows 10 pro 64 bit isletim sistemi kullaniyorum bilgisiyarimda 4 GB ram var ve bilgisiyarim 2.75 ini kullaniyor 4 gb ramimin hepsini kullanmak istiyorum

yasintravolta yasintravolta (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Kullanılabilir RAM miktarının tam RAM boyuyundan küçük olmasının sebebi genellikle apu işlemcidir. Eğer harici bir ekran kartınız yoksa, RAM'inizin bir kısmı otomatik olarak dahili ekran kartı kullanımına ayrılır. Sizin bilgisayarınız da apu işlemciliyse, RAM kullanım miktarını değiştirmeniz sıkıntı çıkarabilir. Ancak yine de değiştirmek isterseniz BIOS üzerinden değiştirebilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)