Kullanılabilir RAM Miktarı Sorunu !!

Abi Benim Laptopumun Ramı 6 Gb İdi windows 8 idi format attırmak gerekti kurtarma medyam silinmiş olduğu için bilgisayarcıya götürmek zorunda kaldım bilgisayarcıdan geldi adam win7 64 bit yapmış kullanılabilir ram miktarı 1.46 diyo yardımcı olursanız sevinirim maddi sorunlarım nedeniyle tekrar bilgisayarcıya götüremem şimdiden saolun !!

pcsorunumm pcsorunumm (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran kartını çıkartıp paylaşımlı ekran kartı takmış olabilirmi? Eski ekran kartının markasını biliyormuydun biliyorsan dxdiagı açıp bak aynı ekran kartımı diye.Windows 8 veya 7 olması fark etmez ve 6gb ramden 1.46 kaldıysa şu anda kullandığın ekran kartı 4.5gb olması gerekir gene toplam ram 6GBmi?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ramım hala 6 GB yanında Kullanılabilir miktar 1.46 yazıyor ekran kartım aynı ama sanırım önceden 4 gb idi öyle hatırlıyorum şimdi 2 olmuş ama yanlış hatırlıyoda olabilirim ama markası felan hala aynı msconfig önyükleme kısmında tiki kaldırıyorm olmuyor tiki açıyorum 2048 gb ram sınırı yazıyor onu 6144 yapıyorum olmuyor ama pc kapanıp açtığımda 2048 e düşmüş oluyor ne yapabilirim ?? pcsorunumm 7 yıl önce
    • Msconfigde bellek sınırına gir tike tıkla ve ordaki yukarı işaretine tıkla en fazla ne kadar ramin varsa o kadar yükselmesi lazım el ile yapsanda dediğin gibi düşcektir çünkü senin raminden fazla yaparsan geri düşücektir.Ekran kartının belleği ne kadar? ardahd 7 yıl önce