Kullanılabilir RAM miktarı Sorunu ;

Selamun Aleykum. Arkadaşlar toplam ram ım 8GB ancak bu ram belleğinin 4GB sini kullanabiliyorum. (Görev Yöneticisinde Öyle yazıyor) Bilgisayarım > Özellikler e tıkladığımda Normal 8GB yazıyor. Arkadaşlar bu neden böyle ? Hiç Sistem kullanıyo felan demeyin bana.
Oyun açtığımda Kullanılan ram miktarı : 3.2 GB oluyo Kullanılabilir ram miktarı 2.9 a düşüyo. Bu anormalliğin sebebi nedir ?  PC açıkken kullanılabilir ram miktarı bazen 7.9 oluyo bazen 6.5 bazen 5.9 bazen 4.5 oluyo hep değişken. Bunun nedeni nedir ?

gorkemkazak gorkemkazak (36)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kullanımda olan RAM miktarında hangi programın ne kadar RAM kullandığını açıklarmısınız . Resim atsanız da olur .

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İstersen teamwiewer üzerinden bak bi. gorkemkazak 7 yıl önce
    • Facebook Hesabım = Görkem Kazak gorkemkazak 7 yıl önce

    Görkem bu konuda bende bilgisayarına baktım senin kardeşim. Ram bende de aynı şekilde. Aynı işletim sistemini kullanıyoruz. Böyle olması normal ve kullandığın yazılımlara bağlı dedim. Böyle bir sorun yok sen kafanda büyütüyorsun dedim ya kardeşim.

    araz01 araz01 (291)