Laptop açıldığında görev çubuğunda bulunan wifi simgesi veya tur yazısının geç gelme sorunu

merhaba arkadaşlar kullanıcı hesabı denetimini önerilmez yani herhangi bir uygulamayı yönetici olarak çalıştır yazısına tıkladığımda kullanıcı hesabı evet hayır yazısının çıkmamasını istiyorum ve durum böyleyken laptopu açtığımda görev çubuğunda bulunan wifi simgesi veya tur yazısının geç gelme sorunu yaşıyorum laptopta Hı Level markalı SSD takılı birde güç seçeneklerinden dengeli önerilen ayarları kullanıyorum yüksek performans ayarını kullanmıyorum ne gibi ayar yapmalıyım laptopu açtığımda görev çubuğundaki wifi simgesi tur yazısının şak diye gelmesini istiyorum hiçbir takılma sorunu yaşamak istemiyorum https://hizliresim.com/7JkPMz https://hizliresim.com/jtfKwD https://hizliresim.com/GuB01j  @darkcrak @hakan @hydra işletim sistemi Windows 10 pro sürüm 1809

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle Merhaba @gorele28

    Şu adımları izleyerek sorunu çözmene yardımcı olacağım :

    1. İŞLEM : Öncelikle arama bölümüne çalıştır yazıp şu komutu giriyorsunuz : msconfig

    girdikten sonra tamam deyip ÖNYÜKLEME seçeneğine gelip GELİŞMİŞ SEÇENEKLERE tıklayıp oradan işlemci sayısı tikini açıp en yüksek kaçsa onu seçip tamam deyip sağ köşedeki zaman aşımını 30 saniyeden 5 saniyeye çekip tamama basın ve BAŞLATMADAN ÇIK diyip bitiriyoruz.

    2. İŞLEM : GÖREV YÖNETİCİSİNİ açıp buradan BAŞLANGIÇ seçeneklerine gelip otomatik açılmasını istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın UYARI : (DRİVER OLANLARI DEVRE DIŞI BIRAKMAYIN)

    İŞLEMLER BUKADAR UMARIM YARDIMIM DOKUNMUŞTUR...

    sametdemir sametdemir (60)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Her yazdığın çözümde başkalarını etiketlemene gerek yok zaten o kişi yorumunu görüyor darkcrak 3 yıl önce
    • Sadece buraya yani benim yazdığım yere etiketlemen yeterli olacaktır yani @sametdemir yazarsın yeter ama benimle yazışırken benim senin yazdığını görmem için ama çözüm yazdığında etiketlemene gerek yok zaten o kişiye gidiyor bildirim darkcrak 3 yıl önce
    • Uzmanım.net'te yeniyim bilmiyordum kusura bakma öğrendiğim iyi oldu. sametdemir 3 yıl önce
    • Peki @sametdemir beni etiketlersen buraya bir şey yazdığında veya kime yazmak istiyorsan etiketlersen iyi olacaktır :)) Aramıza hoşgeldin darkcrak 3 yıl önce
    • Birde imla kurallarına yazılarını büyük harfle başlayıp küçük harfle devam ettirirsen daha güzel olacak benden sana tavsiye. Benim çözümlerime veya @murat @hakan @alattin @ismailsarp gibi kişilerin çözümlerinden örnek alarak çözümlerini dahada geliştirebilirsin :) darkcrak 3 yıl önce
    • @sametdemir bu işlemleri yüksek performans seçili ikenmi yoksa dengeli önerilen ayarlardamı yapmak lazım gorele28 3 yıl önce
    • @gorele28 bunları Yüksek Performansta seçmen iyi olacaktır. sametdemir 3 yıl önce
    • @darkcrak tamamdır başkan bunlara dikkat edeceğim :) sametdemir 3 yıl önce
    • Aşağıya in detaylıca anlattım @gorele28 hydra 3 yıl önce
    • @sametdemir teşekkür ederim sen @darkcrak ın kusuruna bakma her zaman ki halleri doktorlar kendi haline bırakın dedi bizde doktorların lafına uyuyoruz :)) demek ki kendisini uzmanım.net sitesinin bir parçası olarak görmüyor :) gorele28 3 yıl önce

    Sistem SSD kurulu değil mi? Ne kadar süre de çıkıyor simgeler?  Hi-Level SSD'leri kronik sorunlu, belki sana da denk gelmiş olabilir herkese denk gelecek diye bir şey yok ama yüksek oranda gelebilir.
    Ne gibi sorunları var?

    • Yazma oranı düşüklüğü,
    • Anlık takılma, veri kaybı.

    Senin SSD'de sorunlu olabilir, çeşitli benchmark programları kullanarak SSD'nin veri yazma/okuma hızlarını test et.
    Benchmark/Test programları;

    Yukarıda ki linke tıkla 5 saniye bekle otomatik indirme başlayacak, indirme tamamlandığında programı içindeki dosya ile birlikte masaüstüne atıp çalıştır ve start butonuna bas.

    Yukarıda ki linke tıklayarak bu programı da indir ve sol üstteki ALL butonuna bas, birden fazla program ile sonuçların doğruluğunu öğrenelim.

    Cihazınızı Yüksek Performans modunda kullanabilirsin, ancak şarj tüketiminde gözle görülebilir fark olabilir.

    Arama kısmına " Güç Planı Seçin " yaz ve tıkla, buradan " Yüksek Performans " seçeneğine tıklaman gerekli;

    • Gereksiz hizmetleri kapat;

    Görev yöneticisini açarak Hizmetler sekmesine gelin ve burada gereksiz hizmetleri sağ tıklayıp durdur seçeneğine tıkla.

    Gereksiz Hizmetler;

    • IP Yardımcısı.
    • İndirilen Haritalar Yöneticisi.
    • İşlev Bulma Kaynak Yayımı
    • TCP/IP NetBIOS Yardımcısı
    • Uzak Kayıt Defteri
    • Program Uyumluluk Yardımcısı Hizmeti

    Nvidia Denetim Masasından Performans moduna al;

    • Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapat.
    • Başlangıçta açılan gereksiz uygulamaları kapat;

    Görev yöneticisini açıp Başlangıç kısmından gereksiz olarak gördüğün uygulamaları işaretlediğim bölgeden sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğine tıkla.

    hydra hydra (3812)