Laptop açılmıyor

Iyi günler, laptop bir gün önce çalışıyordu, bugün açtığımda ise sadece fan sesi geliyor. Elektrik aldığına dair işaret veren led yanıyor, diğer LED'ler yanmıyor. Ekrana hiç bir görüntü gelmiyor, ben anakartta sorun var diye düşünüyorum,sizce ne olabilir?

pilotyakup pilotyakup (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer laptop hiç açılmıyor, ekrana görüntü gelmiyorsa şunları sırası ile deneyin:

    • Laptopun fişini çekin.
    • Laptop'un bataryasını çıkartın.
    • Bataryasız şekilde fişe takın ve açma kapama düğmesine basın.

    Bu şekilde açılıyor mu kontrol edin. Sorun devam ediyorsa, bataryası takılı olmadan ve fişten çekilmiş halde 1-2 saat bekletin. Daha sonra yin batarya olmadan fişe takın açmayı deneyin.

    Bu işlemler sonunda ekrana görüntü gelmez ve sorun devam ederse anakart arızalanmış demektir.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. bilgisayar açıldı ama sorun oluştuğunda açma kapama tuşu ile 4 5 kez açıp kapattım öyle açıldı.bilgisayarı kapttığımda yine açmak için aynı şeyleri yapıyorum. bilgisayarda neyin arıza verdiğini gösterecek bir program var mı pilotyakup 8 yıl önce
    • Dediğiniz şekilde Yaptım olmadı, 2 saat bekletiyorum şimdi pilotyakup 8 yıl önce
    • Bir gün beklettim yine aynı, laptop istediğinde Açılıyor, istediğinde açılmıyor pilotyakup 8 yıl önce
    • Biraz tatil yaptım geldim :) Bazen açılıyor, bazen açılmıyorsa, bir donanım sorunu vardır. Bunu yazılımla tespit edemezsiniz. En güzeli bir serviste kontrol ettirmek. hakan 8 yıl önce
    • bios güncellemesi ile sorunu çözdüm pilotyakup 8 yıl önce

    verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. bilgisayar açıldı ama sorun oluştuğunda açma kapama tuşu ile 4 5 kez açıp kapattım öyle açıldı.bilgisayarı kapttığımda yine açmak için aynı şeyleri yapıyorum. bilgisayarda neyin arıza verdiğini gösterecek bir program var mı

    kullanici864284 kullanici864284 (1)