Laptop acilmiyor

Iyi aksamlar . Bi sorum olucakti . 4 senelik casper marka laptopum var .  Yaklasik 1 ay once kendi kendine kapandi ve bidaha acilmadi . Zaten 2 yada 2 bucuk senedir kendi kendine kapaniyodu . Ozellikle oyun oynamak icin ayarlari yuksek performansa alinca 1,2 dakika icinde hemen kapanirdi . Yine ayni sey olmustur dusuncesiyle acmaya calistigimda acilmadi . Sarj aleti takili oldugu halde hicbir isik yanmiyo ve tiz bir ses geliyo . 2 hafta once laptopu tanidik bi bilgisayarciya verdik anakart degisicek dedi degistirdi . Kargoyla bana geri yolladilar . Bu sefer sarj aletini taktigimda isik yaniyodu . Power tusuna bastim fan calismaya basladi ve 2 sn sonra tekrar kapandi ve simdi tekrar isiklari yanmiyo . Yardimci olabilirseniz sevinirim .

decader decader (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    pc kendiliğinden kapanması genelde ısınma sorunundan oluyor fakat şimdi hiç açılmıyor diye yazmışınız

    bilgisayarcıya  ölçüm yaptırmanızı tavsiye ederim batarya hası olabilir

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Uzun olmasin diye pek ayrintiya girmemistim biraz daha aciyim konuyu . Isinmayla alakasi oldugu zannetmiyorum . Bilgisayari aldigim zamanlar maddi acidan bi sıkıntıda olmadigim icin biraz hor kullandim . Detayli anlatmicam . Icini acip sinirden tornavidayla heryerine vurmustum . Dahada acilmamisti . Araya tanidik sokup servise gondermistim . Bu sefer aciliyodu ama fazla dayanmayip kapaniyodu . Son olaydan sonra baska birine gonderdim bana sorunlu her parcanin degistigini artik normal bisekide calistigini soyledi . Bugun daha bilgisayarimi elime ilk alisimda fanlar calisir calismaz tekrar kapandi ve tekrar acilmiyo . Tamir edilmesi mumkun mu yoksa artik çöp mu oldu pc merak ediyorum

      decader decader (1)