Laptop Adaptör Değerleri

Merhaba, çok iyi bir laptop kullanıcısı olduğum için laptopumun şarj aleti yandı ve yeni şarj aleti alacağım kitapçıkda şu değerler var hangisi en iyidir.

Çalışma Voltajı = 18.5V dc Veya 19V dc

Çalışma Akımı = 3.5A, 4.74A Veya 6.50A

Güç Girişleri = 65W - 90W

İsterseniz Resimde Atarım Kitapçığın

malgibiolan malgibiolan (307)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    19 Voltluk bir standart şarj adaptörü olduğunu anladım. Ona göre arama yapabilirsin. Yalnız benim tavsiyem şarj aleti teminini teknik servisten yap. En güvenlisi öyle olur.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho 18.5V 3.5A mı 19V 4.74A Hangisi ? malgibiolan 5 yıl önce
    • Onlar farklı değil. 18V da 3.5 amper, 19V da 4.7 amper akım veriyormuş adaptörün. Bu ikisi farklı değil. Sen internetten laptopun modelini yazıp sonuna "şarj adaptörü" diye arattığında bulursun @malgibiolan omercik 5 yıl önce
    • Tavsiyem, normal şekilde kullanıyorsanız laptopunuzu, bahsettiğiniz 18.5V 3.5 A olabilir. Uzun süre oyun oynanıyor, grafik vb. işlemler yapılıyorsa amperi yüksek olan adaptörü tercih edin yani 19V 4.7A olanı çünkü bu durumda donanım kapasiteli çalışmak için fazla güç Amper harcar. ama mutlaka orijinalini alın ucuz yan sanayi ürünlerini tercih etmeyin cihaza yazık olur. muvel 5 yıl önce