Laptop aniden kapandı açılmıyor hiçbir hareket yok

Merhaba arkadaşlar 1 saat önce Arkadaşlarımla cs go oynuyordum hiç bir kasma yoktu sonra aniden  laptop kapandı hiçbir Işık yok önce sıcaktandır dedim soğudu 1 saattir hala açılmıyor Yanık kokusu da gelmiyor hiçbir hareket vermiyor bazıları anakart Demiş en Korktuğum bu acaba sorun nedendir ve nasıl çözülür yardım edebilecek var mı ? Bu arada acemiyim laptop konusunda benim dilimden anlatırsanız sevinirim :) bu arada eğer servise götürürsem format atarlar mı içinde önemli Şeyler var ve onları savelemedim

boraprime boraprime (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Batarya ilemi yoksa adaptör ilemi çalışıyorduda aniden kapandı, belirtmemişsin. Eğer her ikisiylede açılmıyorsa ilk önce aynı marka ve model başka bir laptoptan test için batarya ve adaptör bulmalısın. Bunları tek tek dene.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Adaptörle çalışıyordu boraprime 7 yıl önce
    • Büyük ihtimalle adaptör bozulmuştur, merak etme. Dediğim gibi bir adaptör bularak denersin. Ayrıca batarya ilede dene. Senin çalışır bataryanda yok galiba. temmuz 7 yıl önce
    • Birde başka prizde dene istersen. Her ihtimal düşünülmeli. temmuz 7 yıl önce
    • Adaptörde Işık var boraprime 7 yıl önce
    • Işıkta olsa yine problem olabilir. Adaptörün çıkış devresinde veya kablosunda falan.. Ama sağlam bir batarya ilede çalışmıyorsa (veya denediğinde çalışmazsa) işte o zaman korkmalısın. En kötüsü anakart problemi olur ama bu gibi bir vaziyet olursa sabit diskine ve verilerine birşey olmaz. temmuz 7 yıl önce
    • İşlemci problemide ciddi ve masraflı olur. En ucuz atlatabileceğin problem, adaptörün bozulması olur. temmuz 7 yıl önce
    • Bataryayla da çalışmıyor boraprime 7 yıl önce
    • Yarın servise Göndericem eğer anakarttansa laptopa format atılır mı ilk kez Başıma geliyor korkuyorum :D boraprime 7 yıl önce
    • Formatlık bir durum yok, merak etme. Donanım problemi mevcut ve verilerinin riske girebileceği tek donanım problemi sabit disk bozulmasıdır ki, sabit diskler öyle birden bire bozularak iflas yaşamazlar. Problemli laptop hiç açılmasa bile (..ki öyle bir durumda yok), laptoptan sabit diskini çıkarartıp başka bir PC'ye takarak verilerine bu şekilde dahi ulaşabilirsin, hiç korkma. Geçmiş olsun. temmuz 7 yıl önce
    • Sabit disk konusunda.. Ve zaten sabit disk bozulsaydı laptop yine açılırdı ama sabit diski görmezdi. Bütün bunlardan sonra öyleyse sabit diskteki veriler olduğu yerde duruyor. Bu mevzu ile ilgili olarak, nema problem :) temmuz 7 yıl önce
    • Allah Razı olsun içimi çok rahatlatınız saolun :) bu gün servise yolluycam boraprime 7 yıl önce
    • Geçmiş olsun temmuz 7 yıl önce