Laptop daki HDD kasa bilgisayara takılabilirmi?

Selam ben yeni bilgisayar alıcam ben birine laptopdaki HDD yi kasa bilgisayara takacam diyince o dediki laptopdaki HDD ler küçük oluyor ondan Laptop HDD ler kasa bilgisayara  takılamaz diyor şimdi bu adam doğru mu diyor yanlışmı yazarsanız sevinirim .

Bu arada Azeri olduğum için kasa bilgisayar diyorum normali de böylemi yani siz de mi buna kasa bilgisayar mı diyorsunuz?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Laptop HDD'leri 2,5 inç oluyor, sata SSD'ler de 2,5 inç oluyor, alacağın kasada 2,5 inç yuvasından 2 tane olmasına özen göstermelisin. Alacağın kasa modeline göre destekleyip desteklemediği belli olur.

    Mesela AeroCool Ore Saturn kasasında şu şekilde destekliyor;

    Fotoğraftan bir şey anlamadıysan açıklayayım, bu kasa 2 tane 3,5" ( inç ) HDD destekliyor, 5 tane 2,5" HDD/SSD destekliyor. Yani Laptop HDD'lerin 2,5" olduğunu düşünürsek evet bu kasaya laptop HDD'si rahatça sorunsuz bir şekilde takılabilir. Başka bir modele daha göz atalım;

    Aerocool One Frost;

    Bu kasa 3 tane 2,5" SSD, 2 tane 3,5" HDD destekliyor, yani evet bu kasa da laptop HDD'si destekliyor ve sorunsuzca takılabilir. 3,5" yuvasına bile takarsın dönüştürücü sayesinde.

    hydra hydra (3802)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Peki ben hdd min kaç inç olduğunu nasıl anlayacam yada dur benim bilgisayar 2.5 inch di şimdi hatırladım zaten ore Saturn alacaktım ben adils 3 yıl önce
    • Yazdığım gibi, standarttır bu inç olayı. Normal HDD'ler 3,5", Laptop HDD'leri 2,5" ve SSD'ler 2,5". @adils hydra 3 yıl önce