Laptop incelemesi yaparmısınız?

Merhaba, siteniz her yönden çok güzel ve güvenli bunun için bu soruyu buraya sormak en doğru olanı diye düşündüm. Bir laptop almak istiyorum gözüme kestirdiğim bir ürün var var inceleyebilir misiniz? Oyun oynayan birisiyim. Ürün : TOSHIBA SATELLITE L850D-12V

murhan47 murhan47 (4)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    TOSHIBA SATELLITE L850D-12V genel olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak düşüncesindeyim. İşlemci ve RAM olarak yeterli.  Dikkatimi çeken en büyük eksiklik SSD diskin olmayışı.

    SSD diskler özellikle notebook bilgisayarlarda olmazsa olmazlardan, neredeyse RAM miktarı kadar önemli. Özellikle performans arıyorsanız SSD kaçınılmaz.

    Günümüz teknolojinisinde işlemci ve ram'in hızıma artık mekanik sabitdiskler yetişemiyor. Bu noktada da yardıma SSD diskler yetişiyor.

    Benzer bir fiyata , 1500TL-2000TL aralığında,  LENOVO G50-70 düşünebilirsiniz. Hem 2 GB paylaşımsız ekran kartı hem de 8 GB SSD var.   500GB 5400 RPM normal + 8GB SSHD. Arıca intel i7 işlemci.

    TOSHIBA SATELLITE L850D-12V AMD işlemciye sahip. Belki geçmişteki olumsuz AMD tecrübelerimden dolayı oldum olası AMD işlemcilere uzak kalmayı terhic etmişimdir.

    Görünüm olarak TOSHIBA SATELLITE L850D-12V daha çok hoşunuza gittiyse  onu  tercih edebilirsiniz. Benim terhicim Lenovo olurdu.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim bilgileriniz için. Peki toshibaya ssd kart takılabilir mi? murhan47 9 yıl önce

    Hocam arkadaşta var bu laptop pc de ısınma sorunu oluyo gpu 45 -55 arası cpu 115 i buluyor neden acaba

    murhan47 murhan47 (4)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Ne kadar zamandır kullanıyor? Bir zaman sonra fan devir sayisini kaybetmeye başlıyor ve ısınma sorunu oluşuyor. Notebooklarda ısınma olmasını pek cok sebebi var. Ortam ısısı da cihazın ısınmasını sağlıyor. Pek cok sebebi olabilir anlayacagınız. cemkara 9 yıl önce
    • çok süre geçmedi ilk günden beri var diyor teşhir ürünü olarak almış yani bi 4-5 ay murhan47 9 yıl önce

    Sadece oyun için alacaksan, Ekran Kartı ve RAM'ine bakmalısın.

    Çünkü oyun için en önemli donanım sıralaması:

    1. Ekran Kartı (Çok Önemli)
    2. RAM (Önemli)
    3. İşlemci (Gerekli)

    Oyun için alacağın bir bilgisayarı, bu sıralamayı göz önünde bulundurarak seçmelisin.

    pinhan pinhan (142)
    9 yıl önce cevaplandı

      Fiyat aralığınız nedir bende gamer pc kullanan ve gamer donanımları yakından takip ediyorum size uygun bir notebook önerebilirim .

      dyildiz dyildiz (183)
      9 yıl önce cevaplandı

      • 1000-1500 teşekkürler. murhan47 9 yıl önce
      • Lenovo Z510 düşünebilirsin dyildiz 9 yıl önce