Laptop modem bağlanma sorunu

Laptopum modeme bağlanıyo bi süre sonra bağlantı kopmuş gibi bağlanmıyo modemi kapatıp açınca bağlanıyo nedeni ve çözümü nedir acaba.

anonim15432 anonim15432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle sorunun modemden mi ya da notebook mı olduğunu iyice kavramak daha mantıklı olacaktır.Modeme bağlanan diğer cihazlarda bilgisayar,telefon gibi yaşadığınız soruna benzer durum oluşuyorsa sorunun modemden kaynaklandığını anlamış olursunuz.

    Sorun sadece sizin Notebook unuz üzerinde gerçekleşiyorsa sorunun notebook olduğunu düşünebilirsiniz.

    Yapılabilecekler genelde şunlar olabilir;

    • Bilgisayarınızı sistem güncellemelerini yükleyin.Sistem güncellemeleri üzerinde Wifi adaptör sürücüsü de bulunabiliyor.Bu da Wifi adaptörünün güncellenmesi anlamına gelecek.Eğer bulamazsanız da Notebook modelinize göre markasının web sitesinden bulabilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.
    • Bilgisayarınızı AdwCleaner, Malwarebytes ve Combofix gibi zararlı temizleyicileri kullanarak bilgisayarınızı temizleyin.
    • Notebook'unuzua manuel yani el ile ip adresi verin.Manuel ip için buraya tıklayabilirsiniz.
    • Modeminizdeki Yayın kanalını değiştirin.Bunu modem arayüzündeki Wi-Fi kurulum menüsünde bulabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)