laptopta internet var ama tarayıcılar bağlanamıyor hatası

selam arkadaşlar   laptop  internet var  tarayıcıların hiçbiri interne bağlanamıyor   diğer masaüstü bilgisayardan bağlanıyor bilen arkadaşlar varsa teşekür ededrim

emir38 emir38 (-4995)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    'Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin' (Ağ bağlantıları) penceresinden veya Denetim masası Aygıt yöneticisinden kablosuz ağ bağdaştırıcını önce devre dışı bırakarak (sağ tuş menüsünden) sonra yeniden etkinleştirirsen muhtemelen problemin çözülecektir. Çözülmezse buraya yaz, yeni tavsiyeler yapalım.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • temmuz teşekür tavsiyelerini yaptı sistem geri yüklemede yaptım ama sorun devam ediyor yine emir38 9 yıl önce
    • TCP/IPv4 sıfırlaması yapmışmıydın (Otomatik al). Yapmadıysan önce bunu yap. Bir sıfırla ve DNS'yi değiştir (8.8.8.8 yapabilirsin). Buda çözüm olmazsa bu defa tam tersine sabit IP ata, DNS yine aynı kalsın (8.8.8.8). Birde bunları deneyelim. temmuz 9 yıl önce
    • Daha sonrada wifi adaptör driver güncellemesi denenebilir. temmuz 9 yıl önce
    • Virüs ve zararlı yazılımlar taraması yapılabilir. temmuz 9 yıl önce
    • Son kurulan nprogramları gözden geçir ve PC'nin açılışındaki programları açılıştan kapatarakta dene diyeceğim ama sen sistem geri yüklemeside çözüm olmadı demiştin. Yinede denenebilir. Birde sistem geri yükleme ile önce aldığından daha eski bir tarihe geri alma denemeside yapabilrsin. temmuz 9 yıl önce
    • Bunlardan biri çözüm olur herhalde :-) temmuz 9 yıl önce
    • Bütün çözüm tavsiyelerimi senin internete bağlı olduğun halde internet browser'larının sayfaları açmaması ifaden üzerine yaptım. Eğer intenet bağlantın yoksa durumlar değişir. Yanılmış olmayasın. Bağlantıyı tekrar kontrol et istersen. Eğer bağlantı var şeklinde yanıldıysan, sistem geri almanında çözüm sağlayamamış olması, anlaşılır hale gelir. temmuz 9 yıl önce

    TeŞeKüRR TeMMuS DNS aYaRLaRıNı DeĞİŞTRDİMM DeĞİNGİBİİ DüZeLİDİİ

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Sevindim.. :-) temmuz 9 yıl önce