Laptopun fan sorunu

Laptopda fan oyun oynarken aşırı ses çıkarıyor. Eskiden  oyun oynarken laptop yine ısınırdı fakat fan bukadar hızlı çalışmazdı. Ve bunla birlikte eğer laptopla şarja takılı olmadan oyun oynarsam fan daha az ses çıkarıyor ama pc ısınmaya başlayınca kapanıyor. Eğer şarjda oynarsam kapanmıyor fan sesi fazla çıkıyor. Bu sorunun çözümü nedir? Sitedeki diğer konulara baktım ama sorunumu çözemedim.

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarın ömrü azalıyordur veya bakımını yapman gerekiyordur. Ama en büyük neden ise her insan gibi cihazların da ömrü olması ve kullandıkça azalması :)

    Bu sorunun çözümüne gelecek olursak bilgisayarıya götür bi bakımını yapsın temizliğini felan biraz da olsa toparlar belki.

    Onun haricinde pek yapacak bir şey yok gibi.

    notify notify (538)
    7 yıl önce cevaplandı

      Daha 2 senelik bilgisayar yani eski değil.

      ghostdead11 ghostdead11 (62)