Lenovo B560 i5-480M Touchpad Sorunu Win7-64x

Geçenlerde ikinci el Lenovo B560 i5-480M laptobu aldım. Aldığım zaman touchpad de herhangi bir sorun yoktu ancak şu an çalışmıyor. Synaptic ve Elan driverlarını kurdum ancak yinede çalışmıyor. FN-F8 tuşuylada basıyorum ancak halen okumuyor. Lütfen yardımcı olunuz.

  • Touchpad Sorunlası
mustafa38 mustafa38 (72)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Touchpad'in önceden çalıştığını söylemişsiniz.Normal bir şekilde çalışan bir bilgisayarda hiçbir kurulum vs.. işlemi yapmadıysanız çalışmamaz hale gelmesi olası değil.Windows 7 64 Bit Driverlerini kurduğunuz halde aygıtınız hâlâ çalışmıyorsa donanımsal bir sorun olduğu şüphesi akla gelebilir.Bu durumda sistem geri yükleme yapmanızı öneririm.

    Sistem geri yükleme yaparak önceden sorun yaşamadığnız bir tarihe bilgisayarınızı geri döndürün.

    Eğer hâlâ sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızın aygıt yöneticisine bakın.Orada aygıtlar kısmında mouse aygıtı olarak bir donanımın olup olmadığına bakın.Aygıt göremezseniz touchpadinizin fiziksel olarak çalışmadığını düşünebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)