Lenovo Energy Manager Sorunu

Merhaba energy manager de Koruma Modu açık olmasına rağmen bilgisayarı her başlattığımda bu durum sıfırlanıyor.

- NumLock Sürekli kapalı kalıyor.

- Harddisk kısmı ısınmaya başladı.

2 alternatif sorum bir ana sorunum var arkadaşlar nasıl yapabilirim?

desteklenovo desteklenovo (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba, Numlock tuşu sürekli kapalı kalıyor derken neyi kastettiğini anlamadım. Eğer Numlock tuşu bilgisayar her açıldığında kapalı geldiği için böyle diyorsan, bilgisayarın her açıldığında Numlock tuşunun kapalı gelmesi normal. Bu ayarı değiştirebilirsin.

    Numlock tuşunu açılışta da aktif etmek için,

    1. Windows+R tuşuna basarak veya arama kısmına Çalıştır yazarak Çalıştır penceresini açın.

    2. Regedit yazın ve Tamam butonuna basın.

    3. HKEY_USERS > DEFAULT > Control Panel > Keyboard yolunu izleyin. InitialKeyboardIndicators başlığına tıklayarak değeri 2147483650 olarak değiştirin.

    Ancak kastettiğiniz Numlock tuşu hiç çalışmıyor ise, sorun donanım kaynaklı olmadığı takdirde aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

    1. Denetim Masasına girin. Erişim Kolaylığı > Erişim Kolaylığı Merkezi kısmını açın.

    2. Fare ayarlarından Fare tuşlarını etkinleştir kısmını pasif hale getirin.

    Bu sorunu yüksek ihtimalle çözecektir.

    Bilgisayarın ısınması ile ilgili olarak da Bilgisayarım neden ısınıyor? başlığını inceleyebilirsin. Linkte yazılanlara ek olarak bilgisayarın ısınma sorunu yazılımsal kaynaklı da olabilir. Bilgisayarını virüs taramasından geçirmeni öneririm.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    MalwareBytes  Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    damlakoc damlakoc (1391)