Lenovo FN Kapatma sorunu

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce aldığım Lenovo Z50-70 bilgisayarımın F1-F12 arasındaki tuşları FN tuşu basılıymış gibi tepki vermesi sorununun çözümünü her yerde aradım fakat bulamadım. BIOS tuşu olmadığını Lenovo'nun kendi sitesinden indirdiğim BIOS güncellemesini yüklediğimde farkettim. Her türlü çözümü denedim. Bilgisayar açılırken FN+F2 olsun, FN+F12 olsun, ESC olsun, FN basmadan F2 veya aynı şekilde F12 olsun. Hiç biri çalışmıyor. Güç girişinin yanındaki ufak tuşa bastığımda ise Sistem geri yükleme kısmı açılıyor.

aykt95 aykt95 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Bilgisayarınız kapalıyken Şarj Adaptör yuvasının yanındaki Nova Button'a 3 Saniye kadar basılı tutun Bilgisayarınız açılacak ve 4 haneli Nova Button Menu gelecektir. Nova Button menüde ikinci sırada Bios Setup seçeneğini seçerek bios menuden Configuration Menüsünden Hotkey Modeyi Enabled yada Disabled yapmanız durumunda sorununuz çözülecektir.

      http://i.hizliresim.com/1YGmOD.jpg

    2. İşletim Sistemin Windows 8 ise aşağıdaki adımları deneyerek BIOS Menuye erişebilirsiniz .    Resimli Anlatım için tıklayın.
    • Charms bar'ı açmak için Windows (Image: icon_Windows8_key.png) tuşuna basın + C 'ye basın..
    • Ayarları'ı tıklatın.
    • Change PC Settings 'i (PC Ayarlarını değiştir) tıklatın.
    • PC Settings'te (PC Ayarları) General'ı (Genel) seçin.
    • Advanced startup (Gelişmiş başlangıç) kısmında Restart now'ı (Şimdi yeniden başlat) tıklatın. Sistem yeniden başlatılacak ve Windows 8 önyükleme menüsünü gösterecektir.
    • Önyükleme menüsünde Troubleshoot'u (Sorun giderme) seçin.
    • Troubleshoot (Sorun giderme) menüsünde Advanced options'ı (Gelişmiş seçenekler) seçin.
    • Advanced options (Gelişmiş seçenekler) menüsünde UEFI Firmware Settings'i (UEFI Donanım Yazılımı Ayarları) seçin.
    • Sistemi yeniden başlatmak ve UEFI (BIOS)'a girmek için Restart'ı (Yeniden Başlat) tıklatın.
    ogzkzu ogzkzu (286)