Lenovo G510 Performans

Merhaba değerli uzmanım net üyeleri uzun bir aradan sonra tekrardan sizlerin imdadına sığınıyorum uzun lafın kısası yeni bir bilgisayar aldım lakin oyun oynarken acayip bir şekilde kasıyor sizce nedeni nedir oyun batelfield 4,euro truck 2, assasis creed gibi oyunlar sistem bilgim aşağıdaki gibidir. Tek şüphem kullandığıum win 8.1 cd si test ettim makina boşta çalışıırken disk ara ara yüzde 100 leri görüyor yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılarımla..

Win 8.1 Pro
1 TB 5400 rPm HDD
2 GB ATI EKRAN KARTI
XT8750
4.NESİL İ7 4100Q 4 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ 2.4 GHz Turbo ile 3.4 GHz
8 GB 1600 MHZ RAM

NOTEBOOK MODELİ LENOVO G510 İ7

laboustasarim laboustasarim (693)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Lenovo G510 donanım olarak oldukça tatmin edici görünüyor.

    Lenovo G510 performans sorunu ile ilgili sizin yerinizde olsam şöyle bir yol izlerdim:

    • Öncelikle Lenovo sitesinden Firmware güncellemesi var mı kontrol edilmeli.
    • Windows 8.1 tüm güncellemeleri yapılmalı.
    • Lenovo sitesinden tüm donanım birimleri için sürücü güncellenmeli, eğer güncellemeler lenovo sitesinden yapıldıysa bu sefer donanım birimi üretici sitesinden indirilip sürücüler yüklenmeli. Örneğin ekran kartı için AMD / ATI sitesinden sürücüleri indirip güncellemek gibi.
    • Antivirüs gibi bilgisayar açıldığında çalışan uygulamalar varsa bunlar kaldırılıp performans bu şekilde kontrol edilmeli. Yazılımsak bir uyuşmazlık söz konusu olabilir.
    • Ayrıca oyunları yamaları ve güncellemeleri yüklenmenmeli.
    • Sistem boşdayken görev yöneticisi açılmalı ve o esnada diski kullanan ve işlemciyi kullanan işlemler neler kontrol edilmeli.
    • Görev Yöneticisinde Ayrıntılar bölümünde PID,Durum gibi sütünlerın üzerinde sağ tuş ile tıklayarak açılan Sütün seç seçeneğinden G/Ç Okuma, G/Ç yazma sütunları eklenerek ve sıralama yapılarak diski boşta en çok hangi program kullanılyor tespit edilebilir (ben de Avast başta görünüyor)
    • Elbette bunları yazarken sistemde virüs, malware vs olmadığında %100 eminsiniz diye yazıyorum.
    • Lenovo G510 sabitdiski SSHD mi? Bir SSD disk ile performansda ciddi artış olabilir diye düşünüyorum.
    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      merhaba cem bey sorun işletim sisteminden kaynaklı imiş farklı bir sistem kurarak test ettim evet ekran kartı fps oyunları için biraz düşük kalıyo ama çözünürlük düşürüp oynanabiliyor ilginiz için teşekkürler...

      laboustasarim laboustasarim (693)