lenovo miix 2 10 windows 7 nasıl kurulur ?

bios zaten bomboş sadece secure boot kapatabiliyorum

esc dediğim zaman sadece siyah ekran geliyo any exit diyo fotoda gözüktüğü gibi

fn + f12 basıp boot menu açtığımda usb belllek görüyor ama yinede başlatmıyor formatı normal windows8 açılmaya başlıyor bu nasıl iş anlamadım yahu

uzman kardeşler yalvarırım beni şu w8 belasından kurtarın

darbeci darbeci (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Pc normal açın başlat  cmd sağ tıklatın yönetici olarak çalıştırın
    2. Hedef USB önyükleme ortamı aygıtını uygun bir USB bağlantı noktasına takın.
    3. Komut istemine "DiskPart" yazın.
    4. "List Disk" yazın (hedef USB sürücüsünün disk numarasını not alın).
    5. "Select Disk X" yazın, burada X, 4. adımda not alınan hedef USB sürücüsüdür.
    6. "Clean” yazın.
    7. "Create Partition Primary" yazın.
    8. "format FS=fat32 quick" yazın.
    9. "Active” yazın.
    10. "Assign" yazın.
    11. "list volume" yazın.
    12. "Exit" yazın.
    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • yok hocam masaüstü pc de denedim çalışıyor sağlam usb darbeci 7 yıl önce
    • şöyle bir deneme yapabilirsin normal bilgisayar açıkek flash bellek takın win 7 işletim sisteminin açın setup dosyasına çiç tıklayın bu şekilde kuruluma geçebilir candan 7 yıl önce
    • win 10-8.1-8 de bu şekilde format atılıyor win 7 için denemek gerekir candan 7 yıl önce
    • w8 onu kabul etmiyor hocam malesef bu iş beyin yakar şerefsizim ya onca teknikere mühendise sorduk bi cacık çıkmadı =D darbeci 7 yıl önce
    • uzmanım nette çözülemey sorun yoktur mulaka çözülür bu konu üzerinde bizaat çalışacağım candan 7 yıl önce
    • bekliyorum hocam darbeci 7 yıl önce
    • canlı destek hatından yazabilirsiniz candan 7 yıl önce
    • cevabı yeniledim candan 7 yıl önce

    Size fikir vermek gibi olmasın ama bana kalırsa Windows 10 'a cihazınızı yükseltmelisiniz.Windows 7 artık eski bir sistem ve desteği birkaç yıl içinde bitecek.Windows 7 de şuan için güvenlik güncelleştirmeleri haricinde kalan tüm güncelleştirmelerin desteği kesildi.Güvenlik te 2020 yılında kesilecek.

    Ayrıca cihazınız tablete dönüştürülebilir, bu durumda Windows 7 kurmanızın sizin için birçok olumsuz tarafı olacak.Windows 10 tabletler içinde tasarlandığından istendiğinde cihazı tablet modunda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Market üzerinden uygulama ve oyun indirerek istediğiniz gibi tablet olarak kullanırsınız.Bunların hiçbirini Windows 7 üzerinde yapamayacaksınız.

    Windows 10 birçok kullanıcı tarafından sevilen bir işletim sistemi ve Windows 7 den aşağı kalır yanı kesilikle yok, Windows 8.1 ile karıştırmayın.

    Bu kadar söylememin amacı Windows 10 kullanmanın birkaç yıl içinde zorunluluk olacağıdır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • biliyorum ama bana w7 lazım bana bikaç exe çalıştırsın yeter öyle güvenlik olayıyla ilgilenmiyorum pek onca pc mühendisi el kadar cihaza w7 yükleyemedi ben ona yanıyorum :)) darbeci 7 yıl önce
    • İlla yükleyecekseniz, ilk yapmanız gereken şunlar olabilir.İlk olarak şuanda sisteminiz yüksek ihtimalle UEFI modunda çalışıyor.Siz UEFI modunda çalışan bir bilgisayara Windows 7 yi normal şekilde yükleyemezsiniz.USB üzerinden boot yapamazsınız ve söylediğiniz gibi bilgisayar USB yok sayıp açılmaya devam eder.İlk olarak BIOS menüye gelecek ve BIOS modunu Legacy ye çevireceksiniz.Burdan sonra bilgisayarınız USB üzerinden kurulum yapabilir hale gelecek.Şuradaki konuya bakın farklı bir bilgisayar için Windows 7 kurulumu anlatılıyor ancak siz bunu kendinize uyarlarak deneyebilirsiniz. http://uzmanim.net/soru/lenovo-g50-30-not-fully-acpi-complimant-hatasi-0x000000a5-mavi-ekran-hatasi-nasil-cozulur/58706 @darbeci ismailsarp 7 yıl önce
    • bu lanet cihazda bu olmuyor malesef normalde şundaki bios olmalı ; https://www.youtube.com/watch?v=zyabVjIZik0 bendeki görünüm bu ve o uefi vs. yok çok az şeye ulaşabiliyoruz ​​​​​​​http://i.hizliresim.com/X9vn05.jpg darbeci 7 yıl önce
    • Sizin cihazınız tablet olarak dönüştürülmek istendiğinden UEFI harici sistemlerin kurulması istenmemiş olacak ve bu ayar bilerek kısıtlanmış olabilir.Ama yine de illa kuracaksanız; UEFI destekli Windows 7 64 Bit sistem kurma şansınız var.Windows 7 nin sadece 64 Bit versiyonu UEFI destekler.Ama ben size Windows 7 yi bu tablet için önermiyorum dediğim sebeplerden dolayı. ismailsarp 7 yıl önce
    • yok hocam 64 de olmuyo denedim boot etmedi hiçbir şekilde =( darbeci 7 yıl önce
    • Windows 7 64 bit'i UEFI şeklinde mi hazırladınız flash diskte.USB UEFI şeklinde hazırlanmalı ismailsarp 7 yıl önce
    • aynen hocam yapmadığım kalmadı olmadı yinede neyse böyle kullancaz demekki darbeci 7 yıl önce