Leptop birden kapanıyor

Arkadaşlar leptop birden kapanıyor sorun ne olabilir. Macunun yenilenmesi gerektiğini biliyorum ama düşüncelerim doğrumu değil mi bilemedim. yarıdm ederseniz sevinirim.

omercanbulut omercanbulut (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Düşüncen doğru. Yapılması gerekenlerden biri termal macunun yenilenmesi. Ayrıca ve termal macun yenilenmesindende önce yapılması gereken bazı şeylerde var. Mesela fanların (esas olarakta işlemciyi soğutmakla görevli fanın) çalışıp çalışmadığını kontrol etmeli, çalışmayan fan varsa onu değiştirmeli, zorlanarak çalışan varsa temizlik, yağlama (çok az tatbik edilmeli) vb müdahale ile düzeltilmeli, ayrıca kasa içi (laptop ise alt kapak açılarak) temizlık yapılmalı gibi (Laptop'larda yanlarda veya alt kısımda havalandırma ızgraları bulunur ki bunlar mutlaka temizlenmelidir)..

    Laptop'lar için iyi bir soğutucu altlık alarak kullanmakta problemin geçici çözümünü sağlayabilir.

    temmuz temmuz (12505)