leptop fn tuşu ayarlama

ben ses açıp kısma ekran parlaklığı açma tuşu kısma tuşuna basıyorum hiç bir işlem görmüyor dün gayet güzel çalışıyordu bilmeden bişeymi yaptım acaba 8.1 leptop kullanıyorum şuan sadece fn tuşuna basıp ardından ses + - ekran parlaklığı + - yapabiliyorum dün fn tuşuna ihtiyacım yoktu adım adım söylermisiniz bu konularda pek bilgili değilim

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

  • Adım adım çözüm tavsiyeleri istiyorsunda sonucu kısa bir cümleyle yazamıyormusun? Mesela "İşe yaradı" veya "Tavsiyeleri uyguladım, ama sonuç alamadım" gibi.. temmuz 9 yıl önce

Toplam 3 Cevap

efecan sana tavisiye olarak bu arızanın olduğu tarihten önceki bir tarihe sistem geri yüklemesi yaparsan sorunun çözülür kolay gelsin

emir38 emir38 (-4995)
9 yıl önce cevaplandı

  • Bios ayarları ile ilgili bir durum, sistem geri alması ile değiştirilemez. Fiziki problemlerde aynı şekilde.. Ama başka bir sebep ile bu durum zuhur ettiyse, işe yarayabilir. temmuz 9 yıl önce

Herhangi bir sebeple bios'taki ilgili ayarlar değişmiş veya bilmeden değiştirilmiş, Fn tuşunun fonksiyonlarda kullanılması aktif edilmiş olabilr.

Bios ayarları herhangi bir sebeple default hale getirildiyse böyle bir değişikliğe sebep olabilir.

Eğer böyle ise bios'tan yeniden değiştirilebilir.

Bilgisayarlarda bios ayarlarına girmek için kullanılan tuşlar, bilgisayarın marka ve modeline göre (anakartlarına göre) değişir. Bu tuşlar çoğunlukla F2 veya Del (Delete) olmaktadır.

Fonksiyon tuşu (Fn) bios'tan nasıl kapatılır ve açılır? (video)

Sonuç olarak bios ayarları ile fonksiyonları Fn tuşu kullanmadan veya default ayarlarda olduğu şekli gibi Fn tuşuyla birlikte kullanabilirsin. Bu senin tercihine kalmış.

Problem bios ayarlarından düzeltilemiyorsa başka bir sebep var demektir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

    -1

    sistem geri ayarlarına döndüm ama olmadı bios flan hiç bi şekilde dediğinden anlamadım neyse şu en baştaki arkadaş adam gibi konuş benimle sana zorla cevap yaz demedik hadi eywallah

    efecan375 efecan375 (9)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Şimdiye kadar 6 soru sormuşsun ve bunların hepsindede sana yardım etmişim. Üstelik yardım eden, edebilen ve uzun uzun anlatan sadece ben olmuşum. Bu açtığın kunudada tecrübesizliğini bildiğim için ayrıntılı çözüm yazdım ve birde görerek faydalanabilmene yardımcı olsun diye nasıl yapıldığını gösteren video linki ekledim. Sen ise buna rağmen iki gün boyunca bir şey yazmadın üstelik yazman gerektiği konusunda düşünce belirtmeme saygı ötesi bir tepki gösterdin. Karşıdakini bilmiyor ve tanımıyorsun. Sana ikaz olsun tanımadığın bilmediğin kaişilere saygısızlık yapma. Hele bu insanlar sana yardımcı olmaya çalışıyorlarsa.. Bir büyüğün olarak bunları söylüyorum, dikkate alıp almamak sana kalmış temmuz 9 yıl önce