link önüne yazı yazmak

herkese merhaba bir soru sormak istiyorum benim bi sitem var ve bu sitede example.com değilde xxxx(istenenmetin).example.com olmasını istiyorum açtığım sayfanın linkinin example.com/xxxx/ şeklinde değil xxxx.example.com şeklinde olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim

keremozz keremozz (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @genius bahsetmiş istediğin şey bir subdomain yani alt alan adı.

    Örneğin uzmanim.net alan adresin var diyelim.  sen ornek.uzmanim.net gibi bir site istiyorsan bunu DNS sunucun üzerinden önce ayarlamalısın. Pek çok kullanıcı hosting kontrol paneli kullanıyor. Genelde hosting kullanıcı paketlerinde buna izin veriliyor.  Alan adın varsa ve bir hosting paketin varsa kontrol paneli üzerinden bir alt alan adı tanımlayacaksın. Alt alan adı tanımlama ya da DNS işlemi diye geçer.

    Bir DNS sunucun varsa burada bir A kaydı oluşturmalı ve buna istediğin değeri vermelisin.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle merhaba, sizin demek istediğiniz bir subdomain olușturmak ve, bir URLni (veya kendi sitenizi) oraya tașımak (yönlendirmek). Bunun için ilk önce, sizin sitenize hosting hizmeti yapan sunucunun, size böyle bir ișlem yapmanıza olanak tanıması gerek.

      genius genius (190)