Linkedin kullanıcı adı(username) nasıl alınır? Kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Linkedin kullanıcı adı (username) nasıl alınır?

Linkedin kullanıcı adı (username) değiştirme nasıl yapılır?

fenerbahce fenerbahce (107)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Linkedin Kullanıcı Adı (Username) Nedir?

    Normalde Linkedin üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda hesabınıza ulaşmak için rakam ve harflerden oluşan bir link verilir. Bu link ile hesabınıza direkt ulaşılabilir. Ancak sizinle iletişime geçecek kişiler için bu durum bulunabilirliğinizi biraz kısıtlamaktadır.

    Bu yüzden size özel bir link olan kullanıcı adı (username) alabilirsiniz. Bu işlemin akılda kalıcılık açısından oldukça faydalı ve önemlidir. Özellikle işletmeler ve pazarlama şirketleri açısından Linkedin’deki kullanıcı adının iyi belirlenmesi kişi ve marka açısından unutulmaması gereken önemli bir noktadır.

    Linkedin Kullanıcı Adı Neden Önemlidir?

    Özellikle de arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemi olan bu konu ayrıca size ulaşmak isteyenlerin de işini çok kolaylaştıracaktır.
    Örneğin vericek olursak benim,

    Linkedin Kullanıcı Adı (Usernama) Nasıl Alınır? Linkedin Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

    Bir çok sosyal ağ üzerinden kolaylıkla kullanıcı adı (username) alınabilirken Linkedin de bu işlem biraz farklıdır. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz:

    1. Linkedin.com adresine giriniz.
    2. E-posta ve şifreniz ile giriş yapınız.
    3. Profil sekmesi altında Profili Düzenle linkine tıklayınız.
    4. Profil fotoğrafınızın hemen altında kullanıcı adını düzenleme linki bulunmakta bu linle tıklayınız.
    5. Açılan ekrandan uygun kullanıcı adını seçip  veya olan kullanıcı adınız değiştirip kayıt işlemini tamamlayınız.

    ergin ergin (2539)
    8 yıl önce cevaplandı

    • kolay anlatımınız ve cevanıbınız için teşekkür ederim. fenerbahce 8 yıl önce
    • rica ederim :) ergin 8 yıl önce