Linux kurmadan dikkat edilmesi gerekenler

Arkadaşlar Linux Windows'un yanına kurmak istiyorum.. pc deki verileri yedeklemem gerekir mi?

Linux kurmadan önce dikkat etmem gerekenler nelerdir?

irfan irfan (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Linux ilk kez kuracaksanız bunu doğrudan diskinize yapmanızı önermem.

    Doğrudan linux kurulumu yerine sanal makina, sanal bilgisayar kullanabilirsiniz.

    Burada daha önce yazmıştım: Sanal bilgisayar nasıl oluşturulur?

    Sanal bilgisayar üzerine Linux kurabilirsiniz. Böylelikle Windows altından Linux kullanabilir, çalışan hiç bir uygulamanız da Linux kurulumundan etkilenmez.

    Linux kurulumunda hata yapsanız bile sorun olmayacaktır.

    1. Sanal Makinayı kurun.
    2. Linux kurulum dosyasını indirin (.ISO uzantılı)
    3. ISO dosyasını yani CD kalıbını sanal sürücüye yerleştirin.
    4. Daha sonra Sanal bilgisayardan bu CD/DVD kalıbı üzerinden kurulumu başlatın.
    murat murat (12492)