Linux sistemlerin imajını alma

Linux işletim sistemlerinin imajını almak için acronis gibi yazılımlarla bootable ile yedeği aldığımızda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

ya da söyle sorayım windows yüklü olduğu gibi ya da bootable ederek alınan imaj alma işlemi linux içinde geçerli midir?

researcher researcher (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun olacağını düşünmüyorum. Dosya sistemi desteklensin yeterli. Ücretsiz bir uygulamada buldum ama henüz incelemedim: Clonezilla Live ile bunu yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)