Lollipop virüsü nasıl temizlenir?

Teknik adı Adware:Win32/Lollipop olan Lollipop istenmeyen reklamlar gösteren, arama moturunuzu değiştiren bir tür malware yani istenmeyen yazılımdır. Sistem kaynakları ve ram'i işgal eden, sistemi yavaşlatan Lollipop, görev yöneticisinde çalışan Lollipop.exe dosyasından teşhis edilebilir.

Diğer malware yazılımlardan farklı olarak Lollipop zararlı yazılımı yüklü olan  programlarda görülebilmektedir. Lollipop virüsü kaldırma bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıda Lollipop virüsü temizleme adımlarını bulabilirsiniz.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Lollipop virüsü işlemci ve raminizi kullanarak bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur. Bilgisayarınızdan kaldırmadığınız zaman, internet explorer, chrome, firefox gibi internet tarayıcılarında istenmeyen reklamlar görüntülenebilir. Ayrıca Lollipop virüsü temizlenmediği zaman Windows 7, Windows Vista,Windows 8, Windows XP gibi windows işlemtim sistemlerin geç açılmasına ve çalışma performansının düşmesine sebep olabilir.

    Lollipop virüsü zaman zaman farklı sürümleri ile karşınıza çıkabilir. Lollipop teknik olarak virüs değildir fakat kullanıcılar tarafından virüs olarak nitelendirildiği için bu çözümde virüs olarak anılmıştır.

    Adware:Win32/Lollipop yani Lollipop virüsü temizleme için aşağıdaki işlemleri yerine getirin:

    Lollipop virüsü Temizleme / Lollipop virüsü Kaldırma

    1. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

    3. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

    Emsisoft Anti-Malware programı Lollipop virüsünü Gen:Variant.Adware.Graftor.138869 (B) olarak tespit edecek ve silecektir.

    Lollipop istenmeyen yazılımı  C:\users\user\appdata\local\lollipop klasörüne kurulur. Aktif çalışan .exe dosyası C:\users\user\appdata\local\lollipop\Lollipop.exe dosyasıdır.

    Normal koşullarda Lollipop Denetim Masası > Programlar ve Özellikler / Program Ekle Kaldır ekranından kaldırılabilir.

    Fakar bir şekilde kaldırılamıyorsa IOBit Uninstaller nedir, nasıl kullanılır? programı ile kolayca kaldırabilirsiniz.

    OBit Uninstaller ile kaldırma yaparken kaldırılacak dosya yolunda şu yolları kontrol edin

    • C:\users\[Kullanıcı-adınız]\appdata\local\lollipop
    • C:\Program Files\Lollipop
    • C:\Document and Settings\All Users\Application Data\Lollipop
    • C:\Documents and Settings\[Kullanı-Adınız]Application Data\Lollipop

    Bu işlemlerden sonra Lollipop virüsü temizleme işlemi bitecektir. Ayrıca bilgisayarınızdaki diğer virüs, malware, rootkit gibi diğer zararlı yazılımlar da temizlenmiş olacaktır. Lollipop virüsü internet siteleri üzerinden, crack, kopya yazılım ve ücretsiz bazı yazılımlardan bulaşır. Zararlı içerik bulunduran sitelerden uzak durursanız Lollipop virüsü gibi virüsler bilgisayarınıza bulaşmaz.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      chrome ve yandex browser'a girdiğimde reklamm çıkmıyor bazen ama program ekle kaldıra gelince kaldıramıyorum

      srdr45 srdr45 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        ~~sırf bu yorumu yazmak için üye oldum. yazılanların ve sizden yapılması istenen bütün adımları eksiksiz yaptım
        fakat hiç bir işe yaramadı görev yönetıcsınde zaten gözükmeyen virüs denetim masasında hala duruyor. her yolu denedim fakat bu virüs hakkında şu an için bir bilgi sahibi bulamadım. eğer konuyla hala ilgiliseniz yardımlarınızı bekliyorum

        suleyman suleyman (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • lollipop farklı sürümlerde, farklı temizleme yöntemleri ile temizlenebiliyor. Sizin için çözümü yeniledim. ve farklı sürümleri tanıyabilen Emsisoft anti-malware ilave ettim. Sorun devam ederse Facebook sayfamızdan mesaj atın sizdeki sürümü kontrol edelim. hakan 9 yıl önce