low level format

Merhaba iyi günler ben bilgisayarıma low level format atmak istiyorum bunu atma amacım daha önce normal format atıldığında veriler başka programlar ile kurtarılabiliyor bunda ise tamamen herşeyi siliyor geri dönüşümsüz olarak bu işlemi tam olarak nasıl yapabilirim ney ile yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

konaz konaz (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Uzmanın nette önceden buna benzer bir soru sorulmuş ve cevap bulmuştur incelemeni tavsiye ederim

    Link : Tıkla

    Not : Diskine low level format atmak için HDD Low Level Format Tool programını kullanabilirsin. Programın nasıl kullanılındığını aşağıda belirttim

    - İlk olarak programı verdiğim linketen indirin. Link : Tıkla

    - Programı indirdikten sonra kurulumunu yapın.

    - Kurulum bittikten sonra programı açın. Gelen pencereden Continue for free butonuna basarak programı çalıştırın

    - Daha sonra gelen pencereden diskinizi bulun ve seçiminizi yaptıktan sonra sağ altta bulunan Continue butonuna basın

    - Ardından gelen pencereden üst kısımda bulunan pencereden LOW-LEVEL FORMAT sekmesine geçiş yapın, Geçiş yaptıktan sonra sağ alt kısımda bulunan FORMAT THIS DEVİCE Butonuna tıklayarak işlemi başlatın

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ayrıca disk üzerindeki verileri tamamen silmek için şöyle bir şey de var : Bilgisayardaki verileri tamamen, geri dönüştürülemez şekilde nasıl silebilirim?

      Bu yöntemle HDD üzerindeki veriler geri döndürülemez şekilde silinebiliyormuş.

      cemkara cemkara (4215)