Lütfen çıkarılabilir Disk (F:) içine bir disk yerleştirin

Usb takıp açtıgımızda Lütfen çıkarılabilir Disk (F:) içine bir disk yerleştirin uyarısı veriyor sorun ne olabilir hata resmi http://i.hizliresim.com/byG5JY.jpg

xnstr xnstr (-25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sen onu önce bir biçimlendir, bir daha o mesaj çıkmaz.

    Eğer biçimlendirme olmazsa başka bir PC'ye takarak bakmak lazım. Orada normal açılabilecekmi ve/veya biçimlendirme yapılabilecekmi,? Önce bunlara bir bakalım ve problemi ona göre düzeltelim.

    Problem, sistemin USB diski bir CD sürücü olarak algılaması gibi görülüyor. Bu gerek sistemden gerekse ve daha çok USB diskin kendisinden değişik sebeplerle olabilir. Bunun için önce problemin hangisinde olduğunu öğrenmeli ve ona göre çözüm uygulamalıyz. Ama eğer yapılabilirse USB diskte bir biçimlendirme, problemi kısa yoldan çözecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Lütfen çıkarılabilir Disk (X:) içine bir disk yerleştirin hatasını çözmek için sürücü harfini değiştirmek çoğu zaman yeterli oluyor:

      1. USB bellek takılı olsun.
      2. Windows ve R tuşlarına basın.
      3. Çalıştıra Şu komutu yazın ve enter tuşuna basın
        diskmgmt.msc
      4. Disk Yönetimi penceresi karşınıza gelecek.
      5. USB sürücüyü seçin ve sağ tuşla tıklayın.
      6. Açılan pencereden Sürücü harfi ve Yolu değiştir seçeneğinin tıklayın.
      7. Mevcut F: sürücününü tıklayın ve kaldırın.
      8. Daha sonra aynı işlemi tekrarlayın. Bu sefer Ekle seçeneğini tıklayın.
      9. Z: gibi farklı bir sürücü harfi seçin.
      10. Tamam'ı tıklayın.

      Bu işlemden sonra tekrar deneyin.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Bunu bilmiyordum. Denenmiş ve sonuç alınmış bir çözüm ise gerçekten çok iyi ve çok kolay. Kuşkulu yaklaşımımı mazur gör, hemen inanamadım. Belki mantığını ve tekniğini anlayamadığım için.. :) temmuz 7 yıl önce
      • Evet hocam denenmiş ve sonuç alınmış bir yöntemdir. Sürücü harfi çakışması gibi bir durum oluyor bazen. Genelde ağ ortamındaki bilgisayarlarda paylaşımlara atanan sürücüler sorun yaratıyor. murat 7 yıl önce
      • Sürücü harfi çakışmasıyla USB sürücünün CD sürücü gibi tepki vermesini (veya CD sürücü gibi algılanmasını) hala anlayabilmiş değilim, ama senin bilgi ve tecrübelerinede bakarak olabileceğini düşünüyorum (Nedenini anlayamasamda). Bakalım @xnstr bu çözümü denerse, sonucu buradada görürüz @murat temmuz 7 yıl önce