MAC'de ekran görüntüsü nasıl alınır?

OS X 'de ekran görüntüsü(screenshot) nasıl alınır?

MAC'de ekran görüntüsü(screenshot) nasıl alınır?

pelinny pelinny (863)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MAC'de ekran görüntüsü (screenshot) nasıl alınır?

    OS X yüklü MAC bilgisayarlarda ekran görüntüsü almak için

    1.  (⌘) + Shift + 3 tuşlarına aynı anda basın.
    2. Ekran görüntüsü masaüstüne .png uzantılı olarak kaydedilecektir.

    Bu işlem MAC'de tam ekran görüntüsünü resim olarak kaydeder.

    Eğer ekranda sadece belirli bir bölümün ekran görüntüsünü almak istiyorsanız;

    1.  (⌘) + Shift + 4 tuşlarına aynı anda basın.
    2. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz yeri seçin. Ekran görüntüsü  masaüstüne .png uzantılı olarak kaydedilecektir.

    Bu şekilde de ekranın belirli bir bölümünün görüntüsünü alabilirsiniz.

    pelinny pelinny (863)