Mac ve ıp adresimden telefonuma giriliyor ne yapmam gerekli

mac  adresimi   degistirsem  sorun cozulurmu   sosyal medya  hesaplarimdaki mesajlarim   okunuyor. ne  yapmaliyim   mac  ve  ip adresimden telefonuma  giriliyor  ne yapmaliyim   bilmiyorumm yardimci olurmusunuz  ?

kullanici545709 kullanici545709 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Android ve Ios sistemlerinden bilgi almak genellikle bir uygulamanın yardımıyla baş tutuyor. Yani Mac adresinizi değiştirmek sorununuzu çözmez. Bunun yerine cihazınızı bir antivirüs uygulamasıyla taratmanızı öneririm.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

      "Mac ve ıp adresimden telefonuma giriliyor " Bir bilgisayar ya da telefonun sadece MAC ve IP adresi biliniyorsa bu bilgisayarlara sadece bu bilgiler ile  "girmek" mümkün değildir.

      Birisi telefonuna uzaktan giriyorsa telefonunda mutlaka bir trojan, RAT, bir casus yazılım yüklüdür.  Çoğu zaman bu yazılımlar antivirüs programları tarafından temizlenemez.

      Yapman gereken şey telefonu bir servise götürmek ve STOCK ROM yükletmektir.

      Çünkü casus yazılımlar telefonun Root eder ve sistem dosyalarına kendilerini gömerler.  Antivirüs programları bu seviyede tarama gerçekleştiremez.

      Telefonu fabrika ayarlarına bile döndürsen sonuç elde edemeyebilirsin. En doğru ve güvenilir yöntem temiz olduğunu bilinen bir stock rom yüklenmesidir.

      hakan hakan (15424)
      3 yıl önce cevaplandı

        kendim yapabilirmiyim bunu

        kullanici545709 kullanici545709 (1)