Macbook Pro kısa süreli ekran sararması

Selamlar.Başlıktada okuduğunuz gibi ekran sararması yaşıyorum . Bu ekran sararması şöyle oluyor : Youtubede video izlerken tam ekran yaptıktan sonra alttaki barların kaybolduğudan hemen sonra oluyor , Netflix te altyazılı film izlerken her alt yazı geldiğinde ekran kısa süreli sararıyor .QuickTime ile video kaydı almayı denediğimde ise sorun gidiyor fakat sürekli video kaydı yapmak ta çözüm değil zaten. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bilgisayarım:

-MacBook Pro (13-inch, Mid 2012)

-MacOS Catalina

-2,9 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i7

-8 GB 1600 MHz DDR3

-Intel HD Graphics 4000 1536 MB

evo16 evo16 (5)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şuradaki gibi bir sorun mu? https://gregsamborski.com/macbook-pro-led-screen-discoloration-spots-15-2017-touch-bar/

    Böyleyse sorun sanırım donanımsal ve pek çok kişi bunu yaşıyor.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • yok öyle değil tüm ekran 2 saniyeliğine sarı renk oluyor sonra kendiliğinden geçiyor evo16 4 yıl önce
    • @evo16 bir ekran görüntüsü var mı? Yine donanımsal olduğunu düşünüyorum. Isınma ile alakalı veya başka bir sebepten olabilir. Garantisi devam ediyorsa mutlaka servise git. Apple ekosistemi Windows'a göre daha kapalı bu tür sorunların yazılımsal olma ihtimali düşük oluyor. hakan 4 yıl önce
    • https://streamable.com/0qe0u evo16 4 yıl önce