Malwarebytes Anti-Ransomware nedir, nasıl kullanılır?

Malwarebytes Anti-Ransomware nedir?

Malwarebytes Anti-Ransomware nasıl kullanılır?

Malwarebytes Anti-Ransomware nereden indirilir?

Malwarebytes Anti-Ransomware ücretsiz mi?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Malwarebytes Anti-Ransomware nedir?

    Fidye virüsleri, bilgisayarınızdaki önemli dosyaları şifreleyen ve şifrenin çözülmesi için sizden para talep eden
    virüslerdir. Özellikle son bir kaç senedir fidye virüsleri yaygın olarak kullanıcıları tehdit etmekte.

    Fidye virüsü bilgisayarınıza bulaştığında gizlice tüm belge ve önemli dosyalarınızı şifreler.

    Malwarebytes Anti-Ransomware veya kısa adı ile MBARW arka planda çalışan, bilgisayardaki dosyalardaki
    olası şifreleme aktivitelerini izleyen küçük bir uygulamadır.

    Ransomware yani fidye virüslerine karşı geliştirilmiş bu yazılımın amacı bilgisayara bulaşan fidye virüsünün
    dosyaları şifrelemesini engellemektir.

    Malwarebytes Anti-Ransomware bilgisayar belleğinde aktif olarak sürekli çalışır. Herhangi bir fidye virüsü
    bilgisayarınıza bulaştığında arka planda siz fark etmeden tüm dosyaları şifreler.
    İşte bu aşamada, Malwarebytes Anti-Ransomware şifreleme girişimini tespit eder ve bu işleme engel olur.

    Malwarebytes Anti-Ransomware TeslaCrypt, CrytpWall, CrytoLocker, CTB-Locker fidye virüslerine karşı etkilidir.
    Malwarebytes Anti-Ransomware, Fidye virüslerini Malware.Ransom.Agent.Generic  olarak tespit eder ve çalışmasına engel olur.
    Tespit ettiği fidye virüslerini karantina altına alır.

    Malwarebytes Anti-Ransomware, Malwarebytes anti-malware programında ayrı olarak, tek başına bir uygulamadır.

    Malwarebytes Anti-Ransomware nereden indirilir?

    Malwarebytes Anti-Ransomware şuan, yani bu yazı yazıldığında BETA olarak indirmeye olanak sağlıyor.

    Malwarebytes Anti-Ransomware buradan indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

    Malwarebytes Anti-Ransomware nasıl kullanılır?

    Malwarebytes Anti-Ransomware 36 MB boyutunda bir indirme dosyasına sahip. Yukarıdaki linkten indirdikten sonra basitçe kurulumunu yapabilirsiniz.

    Malwarebytes Anti-Ransomware kurulumu sırasında bilmeniz gereken ilave bir işlem yok. Standart kuruluma sahip ve Next yani ileri  butonuna basarak kurulumu tamamlayabiliyorsunuz.

    Malwarebytes Anti-Ransomware nedir, nasıl kullanılır?

    Kurulum bittikten sonra Malwarebytes Anti-Ransomware bilgisayarın belleğinde aktif olarak çalışıyor.

    Herhangi bir fidye virüsü bilgisayarınıza bulaşsa ve yönetici olarak çalışsa bile Malwarebytes Anti-Ransomware bu fidye virüsünü tespit ediyor ve engelliyor. Bunun için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

    Malwarebytes Anti-Ransomware fidye virüsü engelleme

    Malwarebytes Anti-Ransomware bilgisayarda çok az bellek ve işlemci tüketiyor. Performansı olumsuz etkileyen bir bir uygulama değil.

    Malwarebytes Anti-Ransomware ücretsiz mi?

    Malwarebytes Anti-Ransomware şuan için ücretsiz. Malwarebytes Anti-Ransomware Beta olarak sunuluyor Yani geliştirme aşaması devam ediyor. Fakat benim test ettiğim Malwarebytes Anti-Ransomware beta sorunsuz olarak Windows 10 üzerinde çalışıyor durumda

    alattin alattin (16984)