Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Malwarebytes nedir? Malwarebytes ne işe yarar?

Malwarebytes nasıl kullanılır?

Malwarebytes nereden indirilir?

Malwarebytes ücretli bir program mı? Malwarebytes Full nereden indirebilirim?

Malwarebytes  ve Malwarebytes Anti-malware aynı şey mi?

Malwarebytes bir antivirüs programı mı?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 19 Cevap

    Malwarebytes nedir?

    Malwarebytes, bir malware temizleme ve korunma aracıdır. Malware kötü amaçlı yazılımlara verilen genel bir addır. Virüs, Trojan (Truva atı), Backdoor (arka kapı), Keylogger, Worm (solucan), Ramsomware (fidye yazılımı, virüsü), Pups (potansiyel olarak istenmeyen programlar), Adware (reklam yazılımları) gibi tüm zararlılar Malware olarak adlandırılır. Malwarebytes tüm bu zararlılara karşı hem koruma sağlar hem de bilgisayarınıza daha önceden bulaşan zararlı varsa bunları bulur ve temizler.

    Malwarebytes oldukça güçlü bir temizleme ve zararlı yazılımlara karşı korunma yazılımıdır.

    Malwarebytes ne işe yarar?
    Malwarebytes, yukarıda bahsedilen tüm bu zararlılar için koruma ve daha önceden bilgisayarınıza bulaştıysa temizleme imkanı sunar. Malwarebytes gerçek zamanlı koruma sayesinde bu tür zararlıların bilgisayarınıza bulaşmasını engeller.

    Aynı zamanda daha önceden Malwarebytes kullanmıyorsanız, Malwarebytes'ı bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kurarak temizleme işlemi yapabilirsiniz. Malwarebytes'ın en güçlü yanı reklam yazılımları, postansiyel olarak istenmeyen yazılımlar ve fidye virüslerine karşı koruma sistemidir.

    Malwarebytes  ve Malwarebytes Anti-malware aynı şey mi?
    Malwarebytes, daha önceden Malwarebytes anti-malware adı ile sunuluyordu. Malwarebytes 3.0 sürümünden sonra artık sadece Malwarebytes olarak adlandırılmaya başlandı.

    Malwarebytes ücretli bir program mı? Malwarebytes Full nereden indirebilirim?

    Malwarebytes ücretli bir program. Fakat bilgisayara kurulduğunda 14 gün boyunda bilgisayarınızda tam koruma sağlayarak çalışıyor. 14 günün sonunda Malwarebytes programını satın alırsanız bilgisayarınız yine tam ve gerçek zamanlı koruma ile korunmaya devam ediyor.  Eğer Malwarebytes'ı 14 gün sonunda satın almazsanız,  Malwarebytes  gerçek zamanlı korumayı kapatıyor. Bunun anlamı artık sadece pasif olarak çalışıyor ve bilgisayarınızı olası virüs saldırılarına karşı korumuyor. Fakat çalıştırdığınız zaman bilgisayarınıza bulaşmış olan virüs varsa bunları bulup temizlemeye devam ediyor.

    Malwarebytes programını satın almak isterseniz uzmanim.net market üzerinden buraya tıklayarak satın alabilir, bilgisayarınıza tüm virüs türlerine karşı koruyabilirsiniz:

    Malwarebytes satın al (dilerseniz buraya tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz)

    Malwarebytes 3.0 Premium uygulamasını satın alırsanız o zaman bilgisayarınızda başka antivirüs programı bulundurmanıza gerek yoktur. Malwarebytes 3.0 Premium sizi virüslere karşı da koruyacaktır. Böylelikle bilgisayarınıza virüs bulaşmasına karşı önlem almış olacaksınız.

    Malwarebytes bir antivirüs programı mı?

    Malwarebytes sadece bir antivirüs programı değildir. Antivirüs programları sadece virüslere karşı etkili olurken Malwarebytes Virüs, Trojan (Truva atı), Backdoor (arka kapı), Keylogger, Worm (solucan), Ramsomware (fidye yazılımı, virüsü), Pups (potansiyel olarak istenmeyen programlar), Adware (reklam yazılımları) gibi tüm zararlılara karşı koruma sağlar.

    Malwarebytes nereden indirilir?

    Malwarebytes'ı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yukarıda yazdığı gibi  14 gün boyunca ücretsiz gerçek zamanlı koruma desteği ile kullanabilirsiniz.

    Buraya tıklayarak Malwarebytes indir linkinden indirebilirsiniz veya buraya tıklayarak Malwarebytes lisansı satın alabilirsiniz Malwarebytes satın al

    Malwarebytes indirme linkinde açılan sayfada Free Download linkini tıkladığınızda indirme başlayacaktır.

    Malwarebytes'ın en son sürümü hangisi?

    Malwarebytes 3.0 Premium şuanda Malwarebytes'ın son sürümü. Daha önceden Malwarebytes anti-malware ücretli ve Malwarebytes anti-malware ücretsiz şeklinde iki sürümü vardı. Artık Malwarebytes tek sürüm halinde dağıtılıyor.

    Malwarebytes Anti-Malware nasıl kullanılır?

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.  Yükleme sonrasında 14 günlük ücretsiz Malwarebytes Premium devreye girecektir. 14 gün bittiğinde eğer lisans satın almazsanız Malwarebytes pasif olarak uygulama çalışmaya devam eder.

    Aşağıda Malwarebytes anti-malware 3.0 sürümünüm anlatımını bulabilirsiniz.

    1. Malwarebytes'ı tukarıdaki linkten indirin ve kurulumu başlatın.
    2. Kurulum işlemi oldukça basittir. Kurulum sırasında Next- Next- Finish diyerek kurulum işlemini bitirin.
    3. Kurulum bittikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir
      Malwarebytes anti-malware başlangıç ekranı

    4. Bu ekranda Close diyerek kapatabilirsiniz. Malwarebytes anti-malware 3.0 ile ilgili genel bilgiler barındırmaktadır.
    5. Bilgisayarı taramak için Scan (tarama) sekmesini tıklayın.
    6. Scan sekmesinde 3 seçenek karşınıza gelecek:
      Malwarebytes Anti-Malware tarama ekranı

      Thread Scan(önerilen):
      Bu seçenek tüm bilgisayarı tarayacaktır. Bellek, başlangıç nesneleri, dosya sistemi nesneleri, kayıt defteri gibi önemli alanları tarayacaktır. Bu işlem uzun sürebilir.
      Virüs taramalarında mutlaka bu seçeneği kullanın.
      Custom Scan:
      Bu seçenekte özel olarak belirlediğiniz bir sürücüyü tarayabilirsiniz. Örneğin sadece D: sürücüsünü taramak veya USB belleği taramak için bu seçeneği seçmelisiniz.
      Hyper Scan:
      Bu seçenek hızlıca bilgisayar belleği ve başlangıç nesneleri gibi virüslerin sıkça kendilerini gizledikleri alanları tarayacaktır. Vaktiniz yoksa hızlıca tarama yapmak için seçilebilir. Fakat tüm dosyalar taranmayacaktır.

    7. Thread Scan (Tehdit Tarama) seçeneğini işaretleyin ve Start Scan (Taramaya başla) seçeneğini tıklayın
    8. Malwarebytes anti-malware bilgisayarınızı virüs, malware, adware gibi zararlılara karşı taramaya başlayacaktır.
      Tehdit tarama işlemi bilgisayarınızın tamamında gerçekleşecektir. Bu işlem vakit alabilir. Lütfen sabırla bitmesini bekleyin.
      Malwarebytes Anti-Malware ile virüs tarama
    9. Tehdit Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Tümünü Karantinaya Al butonuna tıklayarak tüm zararlıları etkisiz hale getirin.
      Malwarebytes bilgisayarda virüs bulursa aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.
      Malwarebytes Anti-Malware virüs bulundu ekranı

    10. Burada tüm virüsleri resimdeki gibi işaretleyin ve daha sonra Quarantine Selected ( seçili olanları karantinaya taşı) seçeneğini tıklayın.
      Karantinaya alma işlemi ile tespit edilen tüm virüs ve diğer zararlı yazlımları etkisiz hale getirecektir. Bu işlem sonucunda Malwarebytes  tüm zararlıları temizleyecektir.
    11. Eğer Malwarebytes, bilgisayarda virüs bulamazsa, karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir
      Malwarebytes Anti-Malware virüs tarama sunucu
      Burada Items Scanned taranan dosya sayısını, Threats detected bulunan virüs sayısını,  Threats quarantined karantinaya alınan tehdit sayısını ifade etmektedir
    12. Malwarebytes Quarantine Selected işlemi yaptığınızda karşınıza şu şekilde bir ekran getiriyorsa, temizleme işleminin bitirilebilmesi için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor demektir.
      Yes butonuna basarak bilgisayarı yeniden başlatın.
      Malwarebytes Anti-Malware bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir

    Malwarebytes  kurulumdan sonra karşınıza şu şekilde uyarı çıkarabilir:
    Malwarebytes Anti-Malware gerçek zamanlı koruma kapalı uyarısı

    Real-time protection layers turned off: Bu uyarı gerçek zamanlı korumanın devre dışı olduğu anlamına gelir. Eğer lisanslı bir Malwarebytes Anti-Malware kullanıcısı değilseniz, lisan satın almadıysanız, bu uyarıyı çarpı simgesinden kapatabilirsiniz.

    uzmanim.net'te Malwarebytes Anti-Malware uygulaması genelde bilgisayara bulaşan virüsleri temizlemek için önerilir. Başka bir antivirüs programı yüklü ise bu seçeneği açmanız sorun çıkartabilir.  Virüs temizleme işlemi bittikten sonra dilerseniz Malwarebytes Anti-Malware uygulamasını kaldırabilirsiniz.  Veya daha sonra bilgisayarınızı taramak için bilgisayarınızda tutabilirsiniz.

    uzmanim.net'te farklı senaryolar için farklı antivirüs, anti-malware programları önerilebilir. Bunun sebebi farklı senaryolarda farklı antivirüs, antimalware programlarının işe yarıyor olmasıdır.

    Sistem güvenliğiniz ve bilgisayarınızın performanslı çalışması açısından belirli zaman aralıkları ile örneğin, 7 günde 1 bilgisayarınızı Malwarebytes Anti-Malware yazılımı ile taramanız önerilir.

    Malwarebytes Anti-Malware programı ilk açıldığında güncelleme yapmak isteyecektir. Bunu da atlamamanızda fayda var.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

    • selamlar hocam Malwarebytes Anti-Malware programı ben biraz inceledim premium sürümü aynı anda antvirüs koruması sağlıyormuş ne derece doğru candan 7 yıl önce
    • @candan bahsettiğin gerçek zamanlı koruma(Real-time protection) özelliği. Malwarebytes anti-malware yazılımı da Avast, Nod 32 gibi bir antivirüs / antimalware programı aslında. Premiumda Real-time protection özelliğini açarsan başka antivirüs programına ihtiyaç duymasın. Basitçe ücretsiz olan bilgisayara bulaşan zararlıları temizliyorken, premium sürümü aynı zamanda bulaşmasına da engel oluyor, bilgisayarı koruyor. alattin 7 yıl önce
    • çok teşekür ederim hocam bu durumda Malwarebytes programı tek başına yeterli demektir candan 7 yıl önce
    • @candan evet lisansli kullanıyorsan yeterli, ücretsiz sürüm sadece 14 gün bu özelliği barındırıyor alattin 7 yıl önce

    Bir kaç siteden indirdiğim "malwarebytes" kurulum esnasında hata veriyor. (9,80mb) Nod32 yi ve güvenlik duvarını da devre dışı bırakmam işe yaramadı.

    Önemli Not: Biraz uğraşma sonunda problemin kaynağının (Yet Another Cleaner: YAC) programının sistemden kaldırınca Tamindir sitesinden indirdiğim malwarebytes sorunsuz çalışmaya başladı...

    yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
    10 yıl önce cevaplandı

      kardeşim sırf teşekkür etmek için siteye üye oldum allah razı olsun çok sağolun işe yaradı bu proğram

      ysnkly17 ysnkly17 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bu Program Yanlış Dosya Silmiyor Değilmi Lütfen Bilgi Verin.

        zabuna23 zabuna23 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Hayır. Güvenilir bir programdır. Crack, Hack araçları varsa siler. hakan 9 yıl önce

        Bu programı yükledim ve tarama başlattım. 128 öge buldu ancak tarama bir türlü bitmiyor. Saatlerdir sezgisel analiz kısmında. Bu durumun nedeni ne olabilir?
        misrasilacamur misrasilacamur (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Diskinizin boyutuna göre işlem uzun sürebilir. Bu yüzden beklemenizi öneriyorum. utkubayat 9 yıl önce

        Teşekkürler çok yararı oldu portal sepeti dışında bir çok sorunu daha çözdü.

        gokhanyazilimmuh gokhanyazilimmuh (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          teşekkür etmek için üye oldum kardeşim.Allah sizden razı olsun

          kova81 kova81 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            ben malware byter pro deneme sürünü sok diyerek kurdum yanlışlıkla :( ne olcak şimdi

            yunusemreaydin yunusemreaydin (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • http://uzmanim.net/soru/malwarebytes-anti-malware-pro-dan-malwarebytes-anti-malware-free-surumune-nasil-donerim/3748 alattin 9 yıl önce
            • Bu linkte normal sürüme nasıl dönersiniz anlatılıyor. alattin 9 yıl önce

            yanlıslıkla deneme sürümünü kurdum bi sorun olurmu

            61sait61 61sait61 (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Hayır hiç bir sorun olmaz. alattin 9 yıl önce

            Deneme sürümünü De Etkinleştirmişim Bir sorun olurmu

            semihsari semihsari (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Hayır hiç bir sorun olmaz. Fakat başka antivirüs kullanıyorsanız onunla çakışma yapabilir. Bu sebepten kaldırır ve yeniden kurarsanız Ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz. alattin 9 yıl önce

            Kardeş ben verdiğin dosyayı indirdim ama aşağıdaki hatayı verdi. Bunun bir çözümü var mıdır? Bir de ben bu program yerine Windows Defender ile tarama yapsam olur mu? Bu arada kullandığım işletim sistemi Windows 8.1 Enterprise 64-Bit. En kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

            Hata: The Setup files are corrupted. Please obtain a new copy of the program

            odellal odellal (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Dosya hatalı inmiş, bir daha indirmeyi deneyin. Hata programın hatalı inmesinden kaynaklanıyor. Windows Defender işinizi görmez. hakan 9 yıl önce

            Bu program internetli mi? benim bozuk pcde internet yok

            cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Internetten güncellemen gerekecek hakan 9 yıl önce

            teşekkür etmek için üye oldum. . işe yaradı easy tab kalktı.

            avalanches avalanches (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              sadece tşk etmk içn üye oldm eyw saolasn adw cleaner baya işime yaradı o saçma yazılımlrdn kurtldm pcnin fanı çok hızlı çalışşıodu normale döndü saol :) malware bnmde 28dk fln sürdü ama bekledğme değer sabrlı olun :)

              anakonda45 anakonda45 (1)
              8 yıl önce cevaplandı

                Ben de yorum yazabilmek için üye oldum.. Ben de de setup iniyor fakat çalıştır a tıklıyorum çalışmıyor.. Pc de ccleaner ve adwcleaner var acaba ondan dolayı mı indirmiyor olabilir? Lütfen bu konuda yardım edin başak bir pc de kurmuştum fakat, bunda sorun ne olabilr.. Bu programlar diğer pc de de var fakat hiç böyle birşey olmadı.. Yalnız adw sonra kurdum önce ccleaner sonra malware.. sonra da adw yi kurmuştum.. adw yi sildim tekrar denedim belki ondan kaynaklanıyordur diye başka sitelerden indirdim aynı şey oluyor.. Lütfen yardım edin bu programın pc de olmasını çok istiyorum bir türlü kuramıyor ve çalıştıramıyorum.. Bu konuda sorunu çözerseniz çok sevinirim açıkçası.. Ve dahası sorunlarım olduğunda buradan yardım alabilir miyim?

                misafirrr misafirrr (1)
                8 yıl önce cevaplandı

                • bununla ilgili yeni bir soru başlığı açarsanız iyi olur murat 8 yıl önce
                • Ne gibi Murat Bey? Sanırım resimli olarak hata veren yer imlerini paylaşmalıyım misafirrr 8 yıl önce

                sezgisel analiz bölümünde 6000 den fazla öğe buldu. bunun nedeni nedir acaba? bir de kullanılmayan öğeleri silmez değil mi?

                ironmoon ironmoon (1)
                8 yıl önce cevaplandı

                  sirf tesekkur etmek icin uye oldum allah razi olsun....

                  talhaceyhan talhaceyhan (1)
                  6 yıl önce cevaplandı

                    gençler ben indirdim bu uygulamayı tarattım 1 ay oluyor kullanalı her tarattımda bu virüsü buluyor bu ne dir

                    https://i.hizliresim.com/BA7rMp.png

                    Cevap yazarsanız sevinirim

                    karadenuz karadenuz (1)
                    6 yıl önce cevaplandı

                      herşey güzel tamam videodaki adımları uyguladım sorun düzelmişti. pc kapatıp açtığımda yine aynı sorun devam ediyor. yine videodaki adımları yaptım gerçek zamanlı koruma aktif oldu pc kapatıp açınca yine başa dönüyor. pup.optional.. diye bir virüs ilkinde 21 adet bulmuştu 2. de 13 adet yine aynı virüsten buldu

                      mrhfg07 mrhfg07 (1)
                      6 ay önce cevaplandı