Malwarebytes windows defenderdan daha fazla mı ram tüketir

Windows defenderin arkada çalışan "Anti malware service executable" saçmalığı baya bir ram tüketiyor hiç hoşuma gitmiyor ve fps imi düşürüyor windows defenderi kökünden kapatıp. Malwarebytes anti-malware indirsem onun arka planda ram tüketimi daha fazla mı olur daha mı az olur?

alperennn1 alperennn1 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Malwarebytes da Antimalware service executable gibi arkaplanda çalışan servislere sahip.

    Windows Defender işletim sistemi ile daha bütünleşik olduğu için RAM ve CPU tüketimi Malwarebytes'a göre daha az olacaktır.

    Aslında her ikisini de zamanında denemişliğim var RAM kullanımı (tarama yaparken değil, bekleme durumundaki) neredeyse aynı gibiydi.  Antimalware service executable bazen fazla ram kullanabilir.  Bu durum Malwabytes için de geçerli.

    Mesela virüs taraması yaparken, antivirüs uygulaması veritabanı güncellemesi yaparken, şüpheli bir eylemi kontrol ederken daha fazla ram tüketebilirler.

    hakan hakan (15424)