Maryfi"nin verdiği hata

maryfiyi bilgisayarıma kurdum fakat iki hata veriyo ilk atacağım resimdekine tamam diyince ikinci hatayı veriyo sebebi nedir

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Alttakileri yapmışmıydın?

    1. Denetim Masası / Ağ ve İnternet / Ağ Bağlantıları (yani sonunda bağdaştırıcı ayarlarını değiştirme alanına gelerek) sekmeleri geçilerek kullanılan "kablosuz ağ bağlantısı"na sağ tıklanır ve özellikler seçilir.
    2. Paylaşım sekmesi seçilir.
    3. "Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın" ifadesi işaretlenir.
    4. "Özel ağ bağlantısı seçin" alanından "Maryfi Connection" seçilir ve ayarlar tıklanır.
    5. Çıkan küçük penceredeki "İnternet Posta Erişim Protolokü Sürüm 3 (IMAP3), İnternet Posta Erişim Protokolü Sürüm 4 (IMAP4), İnternet Posta Sunucusu (SMTP), Postane Protokolü Sürüm 3 (POP3), Güvenli Web Sunucusu (HTTPS) ve Web Sunucusu (HTTP)" alanları tıklanır, diğerleri boş bırakılır.
    6. Pencereler kapatılır.
    7. Bir süre sonra araç çubuğundaki bağlantı alanından durum görüntülenecektir.

    Eğer bunlar yapılamıyorsa veya yapıldığı halde hata yaşanıyorsa;

    Hata mesajında mutlaka Microsoft Virtual Wi-Fi install etmeli (yüklemeli) ve Wireless Kartının sürücüsünü  - üreticisinin resmi sitesinden- son sürüme güncellemelisin diyor.

    Bunları yap ve yeniden dene.

    Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter Driver Download (tıkla)

    Download Not'u:

    Linkteki sayfanın alt kısımlarındaki "Download Options" bölümünden işletim sistemine uygun olanı seçersin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz bu linkini verdiğiniz linkten kendi işletim sistemime uygun rar indirdim içinde herhangi bir setup dosyası yok içindeki dosyalar .cat, .dll , inf , 1.sys ,2.sys ,read-me .txt bu dosyalar ile ne yapmak gerekli bir dizine mi atmak gerekiyor ? @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Bazı sürücülerin setup dosyaları olmayabilir, Böyle olursa sistemde sürücü dosyalarının (inf dosyası veya klasör olduğu gibi) yolu gösterilerek yükleme yapılır @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • Bir yere atmana gerek yok. Herhangi bir yerde (mesela masaüstünde) olur ve sen sürücü yüklemede (veya güncellemede) oradaki dosyaları (klasörü) yol olarak gösterirsin. Sürücü yüklemesi tamamlandıktan sonra bu klasöre ihtiyaç kalmaz, silebilirsin @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • Aygıt yöneticesinde ağ bağdaştırıcılarına baktım orada görünmüyor Microsoft Virtual Wifiyi nereden güncelleyeceyim ? @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Wlan kartlarının tamamı virtual sürücüleri desteklemez. Yeni bir konu açarak oradan detaylı sorarsan daha iyi olur. Oradan daha tatminkar destek alabilirsin @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • Aygıt Yöneticisinden Görünüm sekmesi altından Gizli aygıtları gösteri tıklamadıysan tıkla ve ayrıca "Donanım değişikliklerini tara" (görünür olursa sonrada sağ tık ve "etkinleştir" yaparsın) . Yine görünmezse "Donım ekle" yolundan gider ve masaüstüne attığın klasörü gösterirsin @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Teşekkür ederim. mutecessis 6 yıl önce
    • Çözdün galiba, hayırlı olsun :) @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • :D malesef biraz daha uğraştıracak galiba olmazsa yarın yeni konu açacağım @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Açmışım zaten https://uzmanim.net/soru/laptop-i-access-point-wireless-routermodem-yaparak-kullanma-hata/79243 @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Açmışım https://uzmanim.net/soru/laptop-i-access-point-wireless-routermodem-yaparak-kullanma-hata/79243 @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Yarın sabah bir seyahatim olacak (yurtiçi), birkaç gün sürecek. Eğer yardım edebileceğim birşeyler olursa ve fırsatta bulabilirsem ayaküstü (telefondan) yine yazmaya çalışırım. Sana kolay gelsin @mutecessis temmuz 6 yıl önce
    • Cansın @temmuz mutecessis 6 yıl önce
    • Gönlümü fethettin, çok sağol, uzun ve güzel yaşa @mutecessis :)) temmuz 6 yıl önce

    Microsoft Virtual Wifiyi bende indireceğim verdiğiniz site güvenlimi güvenilirliği nedir az önce girdim driver detective diye bir program indirdi zararlımı bu program

    ahmet466 ahmet466 (5)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ben oradan bir şey download etmedim, haliyle test'te etmedim. Fakat bir çok sitede downloadlar sırasında bahsettiğin farklı veya fazladan program download'ı gibi tuzakları (belki emrivakileri) olabiliyor. Fakat dikkat edilirse bunlatra yakalanmayabilir ve gerçekten ihtiyacın olan dosya download'ını gerçekleştirebilirsin. Downloadı benim belirttiğim yerden, yani Download Options: bölümünden yapmalıydın. Sen nasıl ve nereden yaptın bilemiyorum. temmuz 7 yıl önce
    • Bu arada Driver Dedective senin sistemindeki driver'ları tarayak ve sistemde Microsoft Virtual WiFi driver'ı varmı yokmu onu kontrol edecek ama senin buna ihtiyacın yok. Doğrudan ve belirttiğim yerden ilgili driver'ı kendin -işletim sistemine göre seçerek- download et. Ve prensip olarakta bilmediğin, tanımadığın programları kullanma. Cevap yeterlidir sanırım, kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Birde şu var: MaryFi 1.1 ( http://www.tamindir.com/maryfi/ ) Ben denemedim ama sen deneyebilirsin. www.tamindir.com genellikle güvenilir bir sitedir (Sayfa altında kullanıcı yorumlarıda bulunuyor, okursun). temmuz 7 yıl önce

    Bu dosyaları atacağım dizin(yol) neresi @temmuz

    mutecessis mutecessis (216)