Masaüstü ters döndü ne yapmalıyım?

Windows masaüstü ekranı ters döndü.  Yani Windows ters dönmüş şekilde şuan. Alttaki simgeler şuan ekranın üstünde ve ters dönmüş şekilde duruyor. Daha önce de başıma gelmişti bu. Daha önceden de yan dönmüştü. Bir şekilde düzeltmiştim. Şimdi maalesef ters kullanıyorum bir türlü düzeltemedim.

Monitörü ters çevirince herşey normal görünüyor :)  Tabi böyle kullanamam.

Masaüstümü nasıl tekrardan düz, normal görünür hale getirebilirim?

alivecan alivecan (337)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Masaüstünü döndürmek için şu tuşları kullanabilirsiniz:

    • CTRL + ALT + Yukarı Ok Tuşu
    • CTRL + ALT + Yukarı Aşağı Tuşu
    • CTRL + ALT + Sağ Ok Tuşu
    • CTRL + ALT + Sol Ok Tuşu

    CTRL + ALT ve yön tuşlarına birlikte basıldığında masaüstü dönmeye başlayacaktır. Bir kaç denemeden sonra masaüstü normal görünmeye başlar.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Güzel bilgi .. Pratik ayrıca.. temmuz 7 yıl önce
    • oyun oynarken keşfetmiştim @temmuz murat 7 yıl önce
    • İyide keşfetmişsin :) temmuz 7 yıl önce
    • : ) @temmuz murat 7 yıl önce

    Hangi işletim sistemi yazmamışsın. Masaüstünde sağ tık yaparak Ekran (veya Görüntü Özellikleri) düğmesini tıkla oradaki ayarlardan düzelt.

    Örnek Windows 10'da:

    Masaüstü sağtık menüsünden Grafik Özellikleri>Ekran>Döndürme (Ayarları kaydırmalı çubuk olarak görebilirsin).

    Veya;

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)