masaüstündeki dosyaları açmama sorunu

masaüstüne dosya aktaramıyorum,masaüstünde olan eski dosyalarımda açılmıyor.hata olarak belki bu fikir verebilir. masaustunde olan bir dosyayı açtım mesela ,oradan bir muzık actıgımda Window Media Player dosyayı bulamıyor diyor.Sanki o dosya yüklü değil gibi yani.

receporek receporek (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Yol

    Bazı sistem dosyalarında hata oluşmuş olabilir.

    Bunun için Başlat>Arama bölümüne CMD yazın çıkan sonuca sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır deyin. Ardından açılan ekrana chkdsk /r yazıp Enter'a basın. Diskin kullanıldığını ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda tarama yapmasını isteyip istemediğinizi soracak. E yazın ve Enter'a basıp onaylayınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız.

    2. Yol

    Sorunun kaynağı kullanıcı profilinizin bozulmuş olması olabilir. Bunu çözmek için yeni kullanıcı yaratmalısınız.

    İlk olarak Denetim Masası'na giriniz. Sonrasında Kullanıcı Hesapları ve Aile Güvenliği'ni, ardından da Kullanıcı Hesapları'nı açınız. Başka bir hesabı yönet'i seçip, Yeni hesap oluştur'a tıklayınız. Ardından hesap ismi ve türünü ayarladıktan sonra Hesap Oluştur'a tıklayınız. Sonrasında bir adet hesap daha oluşturmanız gerekmektedir. Bu 2. yaratacağınız profil dosya taşıma işlemleri için kullanılacaktır.

    Eski profilinizdeki dosyaları yeni profilinize taşımak için ilk yapmanız gereken şey 2. yarattığınız taşıma hesabından oturum açmaktır. Sonrasında Bilgisayarım'ı açınız, Araçlar menüsünü ve ardından Klasör Seçenekleri'ni açınız. Araçlar menüsünü görmek için Alt tuşuna basınız. Görünüm sekmese gelin ve Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i seçin. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusundaki işareti kaldırınız ve onaylamak için Evet'e ve Tamam'a tıklayın.

    Gizli dosyalar gösterildikten sonra yapmanız gereken işlem C:\Users\ESKİ HESABINIZ klasörüne girip, onun içerisinde bulunan Ntuser.dat, Ntuser.dat. ve Ntuser.ini dosyaları hariç tüm dosyaları ve klasörleri kopyalayınız. Ardından kopyaladığınız dosyaları ve klasörleri, yeni oluşturduğunuz hesabın yolunu izleyip "C:\Users\YENİ HESABINIZ" buraya yapıştırınız. Sonrasında oturumu kapatıp yeni hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bir değişiklik olmadı maalesef , virüs mü buna sebep oluyordur, flashımda başka bilgisayarda açtığımda açılıyor yani dosyada bir sıkıntı yok. Masaüstüne o dosyayı atıyorum dosya gözuküyor ama aç dediğimde dosya bulunamadı diyor. Format mı gerekli acaba receporek 9 yıl önce
    • Bu hata ile sadece video veya müzik dosyalarını açmaya çalıştığınızda mı karşılaşıyorsunuz? Eğer diğer dosyalarda da karşılaşıyorsanız hata mesajını tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışabiliriz. utkubayat 9 yıl önce
    • hocam burada son paragrafı anlayamadım. şu an 3 hesabım var bunlardan hangisinden kopyalayacağım. kopyalama işleminde yeni hesabınız dediğinize nasıl yapıştırcAm onu açmıyor receporek 9 yıl önce
    • şu an bu klasöre erişim iznin yok diyor. devama tıklıyorum bu klasöre erişim izniniz reddedildi diyor. receporek 9 yıl önce
    • Hesabınız büyük ihtimalle yetkili hesap değil. Bunu düzeltmek için linkte anlatılanları uygulayıp sonrasında burada yazdıklarımı uygulayın; http://uzmanim.net/soru/erisim-engellendi-hatasi-windows-7/7973 . 3 hesaptan birincisi bozuk olan hesabınız, ikincisi yeni kullanacağınız hesabınız, üçüncüsü ise dosyaları eski hesabınızdan yeni hesabınıza taşımak için kullanacağınız hesap olacak. Yani üçüncü hesaptan oturum açacaksınız ve eski hesabınızdaki dosyaları yeni hesabınıza kopyalayacaksınız. C:\Users klasörünün içerisinde tüm bu kullanıcıların isimleri yazmaktadır. Yani C:\Users\YENİ HESABINIZ dediğim şey aslında sizin yeni oluşturduğunuz hesabın ismidir. (Ör. C:\Users\Mehmet) utkubayat 9 yıl önce
    • çok teşekkürler halloldu. bu oluşturduğum ikinci yeni hesabı silsem sıkıntı olur mu. receporek 9 yıl önce
    • Oluşturduğunuz 2. hesabı ve eski bozuk hesabınızı silebilirsiniz. Eğer bu işlem sorununuzu çözdüyse bu hata ile karşılaşan başka insanlarında faydalanması için cevabın yanındaki Onay işaretine basarak cevabı onaylarsanız sevinirim. utkubayat 9 yıl önce

    masaüstümde önceden olan dosyalardan sadece müzik ve video açılmıyor.fotoğraflarımı görebiliyorum .Ama flashımdan attığım bir word dosyasını bile açamıyorum hata olarak bu "dosya bulunamadı. (C:\Windows\...\) diye yazıyor.Ben printscreen alıyorum ama buraya foto yükleyemedim.Nasıl yüklerim daha kolay yardım edebilirsiniz böylece

    receporek receporek (3)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Yeni koyduğum çözümü uygulamanızı öneriyorum. Resim koymak için linkte anlatılanları uygulayınız; http://uzmanim.net/soru/uzmanim-net-de-sorulara-nasil-resim-eklenir/37 utkubayat 9 yıl önce
    • ben size hesap adlarımı yazayım oradan daha kolay anlayabilirim. bu hesap yaratmalardan önceki hesabım ^örek^ di. ilk oluşturduğum hesap ^recepörek^ . 2nci oluşturduğum ^recepp^.. ben örek hesabımdan mı kopyalayacağım. böyle yaptığımda erişime izniniz yok dedi. receporek 9 yıl önce
    • Yukarıda verdiğim linkte izinleri nasıl ayarlayacağınız anlatılmıştır. O işlemin ardından "recepp" hesabınızdan oturum açınız ve C:\Users\örek klasörünün içerisindeki dosyaları ve klasörleri C:\Users\recepörek klasörüne kopyalayınız (Ntuser.dat, Ntuser.dat. ve Ntuser.ini dosyalarını kopyalamayınız.). Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp recepörek kullanıcısından oturum açınız. utkubayat 9 yıl önce