*.mdf ve *.mds uzantılı dosyalar nasıl açılır ?

Bilgisayarım da Sql server ve MS Access veritabanı programları mevcut. MS Access ile açmaya çalıştığım da " Tanınmayan veritabanı içeriği " yazan bir mesaj kutusu alıyorum. Sql server ile açmaya çalıştığım da ise liseteden bir program seçmem için başka bir ekran açılıyor. Bilgisayarımda ki bu tür dosyaları nasıl açabilirim ?

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MDF dosyası SQL veritabanı dosyası ise;

    SQL Server Management Studio ile açabilirsiniz.

    SQL Server Management Studio başlatın.

    Databases üzerinde sağ tuşla tıklatın. Açılan menüden Attach seçin.

    Add butonuna tıklayara .mdf uzantılı dosyayı seçin. Bu anlattığım MDF dosyası bir SQL Veritabanı ise geçerlidir.

    MDF dosyası disk imajı ise;

    Bir de MDS/MDF çifti var bu da  Alcohol 120% programına ait disk imajıdır.  Alcohol 120% ile açılmalıdır.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Alcohol 120% programını daha önce hiç kullanmadım cevabınıza kullanılışını da eklerseniz memnuniyet duyarım berk 10 yıl önce