Merhabalar... İki Modem arası modemin bir tanesi acess point nasıl bağlanır..

Modemin bir tanesi acess point olacak şekilde iki modemin bağlantısını yaptım. 1-2 metrelik mesafede çalışıyor. Ama mesafeyi 40 metreye çıkardığında bağlantı olmuyor. Kablo CAT5E UTF 24AWG 4PAIR...Test Cihazında normal görünüyor... Teşekkür ederim.

tokuslu tokuslu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ilk olarak Access Point ayarlama konusunda uzmanim.net üzerinde bir hayli bilgi paylaşılmış ve çeşitli modemler ile gösterilmişti.Aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

    AirTies Modemleri Access Point Olarak Nasıl Kullanırım?

    Kablosuz ADSL2+ Modemi Access Point olarak kullanmak, nasıl yapılır?

    Sizin sorunuzua gelirsek bazen bu gibi durumlarda kablo yapısı önem kazanıyor.Kablo kaliteli değilse belirli mesefaden öteye veriyi taşıyamayabiliyor.Böyle bir sorunu bende yaşamıştım ve kablonun kalitesizliğinin elektrik iletiminde sorunlar çıkardığına şahit oldum.Öncelikli olarak ayarları tekrar gözden geçirmeniz ve farklı kablo ile test etmeniz sorunun çözülmesinde size yol gösterecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)