Microsoft Edge Sıfırlama

Microsoft Edge Nasıl Sıfırlanır ?

turansmsk10 turansmsk10 (-78)
7 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

1. Microsoft Edge açıksa kapatalım.

2. Dosya gezginini açıp şu konuma gidiyoruz:

C:\Users\UseYourUsername\AppData\Local\Packages (UseYourUsername kısmı sizin kullanıcı adınız olacak.)

microsoft-edge-package-folder

3. Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe adlı klasörü silmeyi deniyoruz. Eğer korumalı olduğuna dair bir uyarı alırsanız, Devam butonuna tıklayarak silme işlemine onay verin. Eğer içerisinde silinemeyen dosyalar olusa onları da Atla butonuna tıklayarak silmeden geçelim.

deleting-microsoft-edge-folder

Bu klasörün içindeki dosyaların çoğunu silebilmeniz gerekmekte. Eğer silinmesine hiç izin vermiyorsa. Klasöre sağ tıklayıp Özellikler’ine girelim, buradan Salt Okunur seçeneğinin tikini kaldıralım. Tamam dedikten sonra silmeyi tekrar deneyelim. Unutmayın, içinde silinmeyen bazı dosyalar olacaktır. Kendinizi heba etmeyin. Microsoft Edge Sıfırlama

microsoft-edge-readonly-folder

4. Klasör olarak silmeyi bitirdikten sonra, bu klasörün içine girip silinmeyen dosyaları tek tek silmeye çalışalım. Bir kaç tane fazladan dosyayı bu şekilde silebiliriz. Silinmeyenlerin adını da değiştirmeyi deneyelim, örneğin adının sonuna 1 gibi rakamlar ekleyebiliriz. AC adında bir klasör olabilir içinde, ve bu silinmeyebilir, bunu es geçelim.

5. Bilgisayarı yeninden başlatalım.

6. Şimdi Microsoft Edge’i , hesabımıza tekrar kayıt edicez. Başlat menüsünü açalım, Windows PowerShell‘i arayalım. Sonuçlara gelince sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştırıyoruz.

7. Aşağıdaki kodu yazıp Enter  tuşuna basıyoruz.

cd C:\Users\UseYourUsername (Unutmayın UseYourUsername olan kısım sizin kullanıcı adınız olacak.)

Sonra aşağıdaki kodu yazıyoruz. Kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}

Eğer işlem başarılı olduysa bu aşağıdaki mesaja benzer bir yazı çıkacak. Microsoft Edge Sıfırlama

powershell-microsoft-edge

Bu işlemden sonra bilgisayarı tekrar yeniden başlatıyoruz. Microsoft Edge’i sorunsuz şekilde tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

turansmsk10 turansmsk10 (-78)