Microsoft Office Outlook başlatılamıyor. Outlook penceresi açılamadı. Klasör kümesi açılamıyor.

Microsoft Outlook'u çalıştırmak istediğimde şu şekilde hata veriyor:

Microsoft Office Outlook başlatılamıyor. Outlook penceresi açılamadı. Klasör kümesi açılamıyor.

C:\users\user\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Outlook.pst dosyasında hata algılandı

Microsoft Outlook pst dosyasında oluşan hata nasıl giderilir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Office Outlook başlatılamıyor. Outlook penceresi açılamadı. Klasör kümesi açılamıyor.

    C:\users\user\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Outlook.pst dosyasında hata algılandı hatasının sebebi Outlook veri dosyası olan .pst dosyasının zarar görmesidir. Elektrik kesintisi, doğrudan bilgisayarı kapatma gibi durumlarda Outlook veri dosyası olan .pst dosyası zarar görür.

    Bu durumda yapılması gereken Outlook pst dosyasının onarılmasıdır. Outlook veri dosyasını onarmak için scanpst uygulaması kullanılmalıdır. scanpst Outlook veri dosyası onarma programıdır.

    Bilgisayarınız 32 bit ve OUTLOOK 2010 kullanıyorsanız SCANPST programını şu klasörde bulabilirsiniz:

    C:\Program Files\Microsoft Office\Office14

    Bilgisayarınız 64 bit ve OUTLOOK 2010 kullanıyorsanız SCANPST programını şu klasörde bulabilirsiniz:

    C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14

    Bilgisayarınız 32 bit ve OUTLOOK 2013 kullanıyorsanız SCANPST programını şu klasörde bulabilirsiniz:

    C:\Program Files\Microsoft Office\Office15

    Bilgisayarınız 64 bit ve OUTLOOK 2013 kullanıyorsanız SCANPST programını şu klasörde bulabilirsiniz:

    C:\Program Files(x86)\Microsoft Office\Office15

    Yukarıdakilerden farklı bir sürüm Outlook kullanıyorsanız arama bölümüne scanpst.exe yazarak Outlook veri dosyası kurtarma aracına ulaşabilirsiniz.

    Microsoft Outlook veri dosyası nasıl onarılır?

    1. scanpst.exe  dosyasını bulduktan sonra çift tıklayarak çalıştırın.
    2. Daha sonra arama bölümüne *.pst
    3. pst dosyaları  Outlook veri dosyalarıdır.
    4. scanpst uygulamasında gözat butonuna basarak outlook.pst dosyasını seçin.
    5. Gelen kutusu onarım araçı outlook.pst veri dosyasını tarayacak varsa hatalar bulup düzeltecektir.
    6. Hata bulunduğunda Onar butonu aktif olur.
    7. Onar butonunu tıklayın.

    Bu işlemden sonra Microsoft Outlook programı açılacaktır.

    murat murat (12492)