microsoft ürünlerinin msdn sürümleri nedir? bu ürünler aktivasyon gerektirirmi?

microsoft ürünlerinin msdn sürümleri nedir?msdn sürümleri full versiyon mu? aktivasyon gerektirirmi?

mastek4467 mastek4467 (1)
9 yıl önce sordu

  • uzmanim.net uzmanları bilmiyor galiba mastek4467 9 yıl önce
  • Birincisi çok aceleci olmamalısın, ikincisi uzmanlık mutlak bir tanım olmaz ve daha çoklukla izafidir (görecedir). temmuz 9 yıl önce
  • Burada kadrolu çalışan yok, her soruya cevap alamayabilirsiniz. Vakti olan, canı cevap yazmak isteyen herkes cevaplayabilir. murat 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

MSDN nedir?

"Microsoft Developer Network" microsoft yazılımcı ağı olarak tanımlanır. Yazılımcılar için teknik dökümanlar, yardımcı araçlar, problem çözme forumları vb. yer alır: http://msdn.microsoft.com/tr-tr/ms348103.aspx (tıkla)

Ayrıca MSDN sürüm denilen yazılım sürümleri de mevcuttur, Microsoft'un sitesinden ücretli hesap ile download edilmiş veya satın alınmış işletim sistemidirmsdn

MSDN Sitesinden download yapabilmek veya teknik ve diğer destek hizmetlerinden faydalanabilmek için bu siteye üyelik gereklidir; üyeliğide ücretlidir (Üyelik ücretleri ve süreleriyle ilgili bir bilgi sahibi değilim.).

MSDN Kaynaklı işletim sistemleride OEM ve/veya kutulu ürünler gibi bir ürün anahtarına (lisansa) ihtiyaç duyarlar. Aksi taktirde illegal (yasadışı) olurlar ve legal olarak etkinleştirilemezler.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

    Msdn sürümlerinin normal sürümlerden bir farkı yok. Msdn aboneliğiniz varsa pek çok Microsoft yazılımına erişebilirsiniz.  Bu yazılımları ücretsiz indirir ve kurabilirsiniz.

    Elbette bu yazılımların birer ürün kodu (Product ID) olur ve bu kod ile aktive etmeniz gerekir.

    murat murat (12492)