Mikrafon calışmıyor, Notebook mikrofonu çalışmıyor?

Toshıba satellıte A500_n1DN mikrofon yüklü görünüyor.Düzgün çalışıyor gorunuyor ama ses kaydı yapmıyor.Fn tusu ve Fn2 mıkrafon tusuna basıyorum acmıyor ama Fn6 basınca calışıyor.Ne yapmam gerekıyor.

kullanici529579 kullanici529579 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mikfofonunuz varsayılan aygıt olarak atamanmamış veya düzgün çalışmıyor olabilir.Aşağıdaki adımları izleyerek mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını veya varsayılan aygıt olarak ayarlanmadığını kontrol edin.

    1. Denetim Masasın'da Donanım ve Ses bölümüne gelin.Ardından tekrar Ses bölümüne gelin.
    2. Açılan penceredeki üst bölümden Kayıt yerine gelin.
    3. Ardından bilgisayarınızdaki tüm kayıt aygıtları burada listelenecektir.Siz mikrofona denemek için birşeyler söyleyin ve Kayıt ekranında görünün mikrofonların sesinizin derecesine göre hareket edip etmediğine bakın.Eğer hareket eden aygıtı bulduysanız.Aygıtın üstüne gelin ve sağ tuş tıklayarak Varsayılan aygıt olarak ayarla seçeneğini seçin.
    4. Bu işlemden sonra mikrofonunuz bilgisayarınız tarafından varsayılan kayıt aygıtı olarak atanacaktır.

    Not: Kayıt aygıtı menüsünde mikrofonunuzu bulamadıysanız veya sesinizin derecesine göre hareket etmiyorsa, mikrofon aygıtının doğru takıldığından veya çalıştığından emin olun.Mikrofonunuzu başka bir bilgisayar aracılığı ile test edebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)