minerd.exe virüsü kaldırma

minerd.exe virüsü kaldırma, minerd.exe virüsü temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

minerd.exe virüsü CPU'yu %100'e yakın çalıştırır. Amacı sanal para birimi Bitcoin üretmektir. minerd.exe tek başına virüs değildir. Fakat bir truva atı tarafından kullanılır ve sizin işlemci yani CPU ve grafik işlemci GPU birimlerini yoğun şekilde kullanır. Bazı antivirüs yazılımları tarafından RiskTool.Win32.BitCoinMiner olarak adlandırılır yani Bitcoin virüsü olarak anılır. Bazı antivirüs yazılımları minerd.exe'yi  PUP.BitCoinMiner olarak tespit ederler.

minerd.exe virüsü mutlaka temizlenmeli, kaldırılmalıdır.

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    minerd.exe virüsü temizleme

    minerd.exe CPU  yani işlemciyi %100 çalıştırdığı için bilgisayarı çok yavaşlatır. minerd.exe, özellikle oyunlarda performans düşüşüne yol açar. Neredeyse işlemcinin tamamını kendi kullanır.

    Aynı zamanda minerd.exe virüsü, ekran kartı işlemcisinide %100 kullanır. minerd.exe virüsü kaldırma işleminde tüm programları kapatmalısınız.

    Minerd.exe bitcoin üretmek için tüm sistem kaynalarını tüketir. Farklı antivirüs programları tarafından Downloader.Agent2.BHTO veya Win32/BitCoinMiner.K olarak tespit edilebilir. minerd.exe trojan özelliği sayesinde bilgisayarınıza uzaktan erişimi mümkün kılar.

    Bu sebepten kesinlikle temizlenmelidir.

    minerd.exe virüsünün belirtileri nelerdir?

    • CPU %100 çalışır
    • Bilgisayar aniden çok yavaşlamaya başlar
    • Oyunlarda hata almaya başlarsınız
    • Programlar veya oyunlar açılmamaya başlar
    • Bilgisayar açılışında minerd.exe ile ilgili hata alabilirsiniz.

    Yukarıdaki belirtiler varsa minerd.exe virüsü bilgisayarınıza bulaşmış demektir.

    Minerd.exe virüsü kaldırma

    Minerd.exe virüsü temizleme için Malwarebytes anti-malware programını kullanabilirsiniz.

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır?    adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.
    cemphp cemphp (651)