Modem alacağım seçemedim bir türlü :)

Eski modemim ZTE 108N ydi çekim alanı çok dar ve git gide daralıyor :D şaka bir yana çok düşürdüm kopmalar filan yaşıyorum sık sık mejburen değiştirmem gerek'de modem hakkında pek bilgim yok sanırım burda yardıma ihtiyacım var ;)

Üç modem buldum hoşuma giden nedense hepsi TP-LINK oldu ama :D

http://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w8970-300mbps-4-gigabit-port-fiber-ve-3g-4g-destekli-kablosuz-e-wan-router-ap-adsl2-modem-p-BD303176   = Çok güçlü lan portlarının bulunması biraz ilgimi çekti

http://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w9970-300-mbps-n-kablosuz-4-port-2x5dbi-degistirelebilir-antenli-1xusb-wps-ewan-fiber-destekli-vdsl2-adsl2-modem-router-p-BD803594  = VDSL olmasından dolayı ilgimi çekti ama evimiz le ttnet internet sağlayıcı arasında kaç km fark var onu bilmiyorum bir araştırıp yarın filan buraya yazarım

http://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w8968-300mbps-n-kablosuz-4-port-2x5dbi-degistirilebilir-antenli-1xusb-wps-ewan-3g-paylasimli-adsl2-modem-router-ap-p-BD301468  = Parası biraz uygun ondan dolayı bunuda ekledim ama bu modemle ilgili kafama takılan bu modemin lan portları fiberi destekliyormu veya lan portları sökülüp destekleyen portlarmı takmak lazım orasını anlamadım :D -- Açıklamasını aşağı kaydırıp "değiştirilebilir WAN/LAN port kısmına geldiğinzde ne demek istediğimi anlarsınız ;)

Modemlerin eksikliklerini fazlalıklarını aklınıza modemle ilgili gelen herşeyi yazıp önerinizi sunarsanız sevinirim tabiki bunlar dışındaki önerilerinizede açığım.

Aradığım özellikler=

  • Fiber desteği (Şimdi yok ama geleceğe biraz dönük olsun çünkü fiber kablolar evimize çok yaklaştı :D )
  • Güçlü wifi mesafesi
  • Güçlü antenler
  • Ve ucuz fiyat 150 yi fazla geçmesse sevinirim :)
  • En az sorun ile karşılaşacağım bir modem kısacası :D

Şimdiden yardım edeceklere Teşekkür Ederim

@cemkara @temmuz @candan @alattin @murat @hakan @brsozl @ismailsarp

-------------------------------------------

Yeni Ürün :D

http://www.teknosa.com/urunler/125430405/tp-link-td-w9980-n600-wireless-dual-band-gigabit-v

kutlugalp kutlugalp (136)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Airties Air 5650 300Mbps Kablosuz ADSL2+ / VDSL Router Modem (tıkla)

    Keşke bütçeni biraz artırabilsende bunu satın alsan.. Süper bir şey.. Senelerden beri hiç kapatmadan (elektrik bağlantısını bile hiç sonlandırmadan) büyük bir memnuniyetle kullanmaktayım.

    Senin istediklerine ilaveten IPTV destekli (Tivibu aboneliği alacak olursan modem değiştirmene gerek olmadan ve modemdedede herhangi bir ayar yapma gereği olmadan otomatik çalışacaktır).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Güzel bir modeme benziyor ama malesef bildiğin üzere o kadar para çok fazla :( 150 bile fazla geliyordu biraz daha arştırdım 8970 yani ilk verdiğim link o modemi 127 liraya bimexde buldum eğer iyiyse onu alayım diyiyordum. İnternette inceleme aradım bulamadım hep 8970 N600 buldum o da 200 lira üstü (Benim aradığım modem 8970 N di) onunda incelemeisni bulamadım ondan karsız kaldım sizin öneriniz nedir o modem sıkıntı yaşatırmı kutlugalp 7 yıl önce
    • Bilmediğim, tecrübe etmediğim modemlerle ilgili yorum yapmak istemem. Ama 5650 süper yani. Vatan Bilgisayarda 219 TL.. temmuz 7 yıl önce
    • Haklısın ama 219 tl çok fazla 127 lira uygun onun için onu almak istiyorum biraz bekleyeyim belki alıp kullanan filan vardır yardım eder kutlugalp 7 yıl önce

    Ben de takipte kalayım, bana da lazımdı :)

    hasanalpcan hasanalpcan (33)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bir yol arkadaşı iyi olur :D kutlugalp 7 yıl önce

    TP-Link TD-W9970 VDSL kurulumu nasıl yapılır?

    TP-Link TD-W9970 Bimeks'ten aldım. Fiyatı  189TL'den 143 TL'ye inmiş.

    VDSL, Fiber desteği var. Kurulumu yönetimi oldukça basit.  Ben ADSL modem alırken fiyat temelli araştırma yapıyorum. Bulabildiğim VDSL, Fiber destekli en ucuz model buydu.  Yaklaşık 2 gündür kullanıyorum. Kablosuz olarak bağlıyım. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

    Modemin çift anteni var. Görünüm olarak da oldukça şık bir tasarımı var.

    cemkara cemkara (4215)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evet o üründe çok dikkatimi çekti fiyat ve performans olarak ama Yukarıya Yeni Ürün :D olarak eklediğim modem bir kaç özelliği ilgimi çekti= 2.5 ve 5 ghz 2 banttan yayın yaparak toplam 600mbps bant genişliği sunması eğer sorun çıkartmazsa fibere geçince işime yarar diye düşünüyorum birde onun üstüne 4 tane 1 gigabit lan yuvası bulunması kablo ile kullanımımı çok olumlu etkiliyecek diye düşünüyorum. Onun dışında mesafe olarak 3 tane 5 dbi anten beni kendine çekti üstüne hem değiştirebilir olması ve tasarımı güzel olması iyi bir kendine bağladı. ---- Burada tek sorun günlük kullanımda bu performansı sunabilecek mi her hangi bir kronik sorunu var mı ? bunlar hakkında pek bir bilgi bulamadım bu da kafamı karıştırdı zaten en büyük engel fiyatı olunca biraz dikkat etmek istiyorum.. ------ Lafın kısası modem hakkında ne düşünüyorsun internette ingilizcen iyiyse araştırma yaparmısın benim ingilizce baya bir zayıf. Pek bir şey anlamadım eğer önerir sen bir şekilde parayı bulup alırım inşallah. kutlugalp 7 yıl önce
    • 150TL limiti koyunca seçenek azalıyor ama sanırım limiti yukarı çekmişsin. TP-LINK TD-W9980 N600 modelini inceledim. Gerçekten güzel bir ürün. Yurtdışı siteleri de inceledim. Bir şikayet göremedim. Sadece bir kaç yerli sitede kullanıcılardan kablosuz ile ilgili sinyal düşüklüğü şikayeti okudum. 3 anteni olmasına rağmen biraz sıkıntı çıkarabiliyormuş. Fakat bilgiyar ve modem arasındaki mesafe çok değilse sorun olmaz diye düşünüyorum. cemkara 7 yıl önce
    • İnşallah en yakın zamanda TP-LINK TD-W9980'ni alacağım yardımlarınız için çok teşekkür eder modem hakkında yorumları buraya yazarım inşallah. kutlugalp 7 yıl önce