Modem arayüzündeki hata internet kopması (ATM OAM ping hatası)

Merhabalar, Kullandığım Modem yaklaşık 2 haftadır zaman zaman kopuyor. arayüzünden baktığımda bazı durumların başarısız.. olduğunu gördüm. Pvc0 Ve Pvc1 lerin durumu ikiside aynı  teki pvc de tivibu içindir. Hatanın Resmi :

Yardımcı Olursanız Sevinirim Yeni modem mi almam gerek boşuna masraf etmek istemiyorum.

hasan566 hasan566 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    modemi fabrika ayarlarına döndür olmazsa müşteri hizmetlerini arayabilirsin.

    kemal2580 kemal2580 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Aslında bu hata sizin tarafınızda gerçekleşen bir hata değil.Yani bu hata sebebiyle sizin internete çıkış yapmanız engellenmiyor.Çünkü ADSL ve DNS sunucuları çalışıyor.Bu da sizin internete çıkmanız için yeterli oluyor.TP Link in bu sorun hakkında şöyle bir açıklaması var.

      "ADSL bağlantısı sağladığınız terminal(saha dolabını kast ediyor sanırım) OEM ping testini desteklemiyor.Bunun ADSL modem tarafında bir etkisi bulunmuyor.ADSL modeminiz sorunsuz çalışmaya devam edecektir."

      Internet kopma sorunu için modem değerlerini atmanız üzerine daha net bir cevap verebiliriz.Modem değerleri modem arayüzü üzerinde bulunabilir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)