Modem hat değerlerim normal mi? (Snr, DB)

Evet arkadaşlar. Telefondan çektiğim bir ss de değerler böyle. Hattının iyi ya da kötü durumda olup olmadığını yorumlarsanız sevinirim. Lütfen bilmeyenler post atmasın...

said82 said82 (10)
7 yıl önce sordu

  • modemin markası ve modeli nedir? murat 7 yıl önce
  • arayüzü ingilizceye çevirip yollar mısın? Türkçe bir tuhaf hakan 7 yıl önce
  • yardımınız için sağolun, aşağıda verilen cevapta durumu belirttim :) said82 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Verilerden anladığım kadarıyla;

SNR: Download için 20 Upload için 6,4

Hat Zayıflaması: Download için 26 Upload için 13,1

CRC Hataları: Download için 39832 Upload için 0

Hattınız bana kalırsa sınırda gibi.Alabileceğiniz hızı zaten alıyorsunuz.Daha yukarısını hattınız kaldırmayabilir ama yine de aşağıdaki işlemleri yaparsanız hızınızda artma yaşayabilirsiniz.

Verilerden yapılabilecek çıkarımlar;

  • SNR değeriniz Download için kötü gözükmüyor.Santralden gelen kaliteniz iyi gibi.
  • Zayıflama değeriniz SNR ye göre yüksek geldi.Buda evin içindeki tesisatta kablo durumu dışardan gelen hat kadar iyi verim sağlamıyor diye düşünüyorum.
  • CRC hatalarının sebebi de bana kalırsa zayıflamanın sebebi.

Evin içindeki kabloları kontrol edin.Dışardan gelen hattan sonra ek yapılmış veya kabloda eziklikler varsa bu kaliteyi düşürecektir.Eğer yapabilirseniz eve ilk giren kablo ile modeminize DSL bağlantısı sağlayın ve bu durumda iken değerlere tekrar bakın.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

  • Sağolun sorun düzeldi. SNR değerim (alt sistem) 12 ye çıktı. ama hızım. 13312 ye düştü. Çok memnun değilim, ama en azından kopmalar kesildi. Bu arada, evin içindeki adsl hat kablosunun bir yeri koptu. Biz bunu nasıl, ne ile bağlarsak zayıflama olmaz? Teşekkürler... said82 7 yıl önce