modem hız çok düşük gösteriyor

eskiden modem hızı ağ bağdaştoırrısına girdiğimde 300  mbs di şimdi 58 mbs internet yavaşladı yani ..... windows 8 iken sorun yoktu 10e geçtim şu an sorunlu

umutxxd umutxxd (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ağ bağdaştırıcınızda yazan 54 100 300 mbps gibi değerler genelde sizin modeme ulan uzaklığınız ve çekim kuvvetine göre değişmektedir.Bilgisayar ile modem arasındaki mesafeyi düşürdüğünüzde bu değerin yükselmesi gerekiyor.Yani işletim sistemi değişikliği ile böyle bir sorun yaşıyor olmanız pek mümkün değil gibi.Siz yine de ağ bağtaştırıcınızın sürücüsünü Windows 10 uyumlu olanını indirerek deneme yapabilirsiniz.Windows 10 update üzerinden de denetleme yaparak varsa ağ bağdaştırıcınızı güncelleyin.

    Ayrıca şöyle bir durum daha varki eğer Yerel ağ üzerinden bir paylaşım yapmıyorsanız 58 mbps hızın internet kullanımını Türkiye şartlarına göre pek değiştirmemesi gerekiyor.Kullandığınız paket 58 Mbps üzerinde değilse internetinizin hızını tam olarak yine de kullanabilirsiniz anlamına geliyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)