Modem WPS sorunu, WPS ışığı yanmıyor bir sorun olur mu?

modemde wps ışığı dün yanıyodu bugün yanmıyo herhangi bişey kesinlikle yapılmadı bi yerine basma,kablolarda bişeylik falan yok kendiliğinden böyle oldu bu bi sorunmu yoksa yanmasada sıkıntı olmazmı.

anonim15432 anonim15432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    wps ışıgı yanarsa sorun olur kolayca wifi şifreni ögrenebilirler.Kapalı iken daha güvenli

    kemal2580 kemal2580 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      WPS internetin bağlantısını sağlamak için gerekli bir durum değil.WPS internet bağlantısının daha kolay yapılabilmesi için oluşturulmuş bir yapı.Örneğin siz modem üzerinden WPS tuşuna basıyorsunuz.Ardından Wireless alıcınızında WPS tuşuna basıyorsunuz bu şekilde bir şifre girilmeden internete bağlanmış oluyor.

      Ancak dediğim gibi WPS gerekli bir şey değil.Ayrıca WPS in güvenlik konusunda açıkları var.WPS şifreleri 4+4 şeklinde girildiğinden 4 haneli bir sayıyı tahmin etmek kolaylaşıyor ve şifre kırmak için daha az uğraşılması gerekiyor.Bu dediğim belki çok düşük bir olasılık tabi ama olmayacak bir durum değil.

      Eğer WPS kullanmıyorsanız hiç dert etmeyiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)